"Tilde" izstrādājusi pirmo mobilo lietotni ar iebūvētu balss atpazinēju latviešu valodā, kas paredzēta latu un eiro valūtas ērtākai konvertācijai. Konvertētājs ļauj ierunāt latu vai eiro naudas summu latviski, bet rezultātu otrā valūtā izrunā trīsdimensiju animācijas varonis vārdā "Ēriks", skaidroja Pētersone.

Lietotne "Ēriks" bez maksas pieejama jebkuram "Android" un "Apple iOS" mobilo ierīču lietotājam.

Tildes izstrādātās latviešu balss tehnoloģijas spēj lietotāja sacīto pārveidot tekstā un sniegt atbildi datora sintezētā balsī. Inovatīvs ir arī virtuāla tēla lietojums, kas tehnoloģiju izmantošanu tuvina veidam, kā cilvēki sazinās savā starpā.

"Tā kā ''Ēriks'' ir pirmais latviešu valodas balss atpazinējs, tas vēl "mācās" latviešu valodu. Lietotāji palīdz ''Ērikam'' arvien precīzāk atpazīt latviskos skaitļa vārdus - jo vairāk to izmantosim, jo labāk tas apgūs latviešu valodu," uzsver Pētersone. Tādējādi lietotne palīdzot nostiprināt latviešu valodu digitālajā laikmetā un veicina balss tehnoloģiju attīstību mobilajās ierīcēs.

"Nozare.lv", izmēģinot aplikāciju "Ēriks", konstatēja, ka pagaidām vēl aplikācijai ir problēmas ar balss atpazīšanu, bet citādi tā darbojas, kā nākas.

Balss tehnoloģijas un mobilo lietotni izstrādājusi "Tildes Inovāciju laboratorija", kas veic zinātniskus pētījumus un eksperimentālas izstrādes valodas tehnoloģiju jomā. Pētījumi veikti Kompetences centru programmas gaitā, sadarbojoties arī ar Latvijas Universitātes Matemātikas un Informātikas institūtu.

"Tilde" ir Baltijas lielākais valodas tehnoloģiju uzņēmums. "Tilde" dibināta 1991.gadā. Uzņēmumam ir biroji Rīgā, Viļņā un Tallinā, un tajā kopā strādā 120 darbinieku. Galvenie "Tildes" darbības virzieni ir valodas tehnoloģijas, datorprogrammu lokalizācija, grāmatvedības un uzņēmuma vadības programmatūra.