16 Maijā, Pirmdiena
Dzīve :

100 idejas sirsnīgām Ziemassvētku dāvanām

Dzīve » Māja/Sadzīve

Palielināt Samazināt 18 Dec 2011 , 16:47

100 idejas sirsnīgām Ziemassvētku dāvanām

Lai Ziemassvētkos iepriecinātu mīļos cilvēkus, nevajag daudz naudas un nevajag meklēt jau iesaiņotos dāvanu komplektus. Vairāk par dārgām dāvanām, mēs novērtējam sirsnību, ar kādu dāvana gatavota un sajūtu, ka tā tapusi tieši mums. Ziemassvētki ir nevis dāvanu pirkšanas laiks, bet kopā būšanas laiks - mierīgs, nesteidzīgs un sirsnīgs. Tādēļ SievietesPasaule.lv piedāvā 100 idejas dāvanām no sirds.
Šajā sarakstā atradīsi ļoti daudz ideju pašu gatavotām dāvanām. Tāpat esam piedomājuši pie dāvanu idejām, kuru gatavošanā vari iesaistīt bērnus. Tā, lai arī bērni sajūt prieku gatavot dāvanas un dāvināt.
Un atceries, ka dāvināt var ne tikai materiālas lietas, bet arī prieku, piedzīvojumu un sirsnīgas emocijas.

1. Aromātisks komplekts vannai.
Iedomājies-maza burciņa ar vannas sāli, vairākas vannas bumbas ar dažādiem ziediem un aromātiem..mm..cik smaržu pilna dāvana. Turklāt šāds vannas komplekts tev nav jāpērk par bargu naudu, to visu tu vari pagatavot pati savām rokām! Lūk, recepte: Vannas bumbu pagatavošana

2. Ekoveikals.lv eko dāvanu komplekti!
eko davanasEkoveikals.lv tev piedāvā glīti iesaiņotus ekopreču dāvanu komplektus - sākot no saldumu paciņām mazuļiem (pat no gada vecuma!) un beidzot ar dāvanām īpašās noskaņās - piparmētru, apelsīnu - smiltsērkšķu, vaniļas - kokosa, rožu u.c. Tev ir iespēja arī pārsteigt sev tuvu cilvēku, nosūtot dāvanu ar Ekoveikals.lv starpniecību, Tev nepieciešams zināt tikai adresi un pievienot jauku apsveikuma tekstiņu! Pārējo izdarīs viņi - www.ekoveikals.lv

3. Personīgā pavārgrāmata.
Ja tev sirdij tuva ir pavārmāksla un bieži saņem uzslavas no draugiem, kolēģiem un radiem par saviem salātiņiem, gaļas ēdieniem vai saldajiem, Ziemassvētki ir īstais brīdis, lai padalītos ar saviem padomiem un receptēm! Turklāt vēl ir laiks – tu vari pagūt arī pagatavot un sabildēt savus labākos „firmas” ēdienus. Tālāk atliek vien pieiet radoši un sagatavot skaisti noformētu pavārgrāmatiņu- ar bildītēm, receptēm un taviem padomiem un vēlējumiem. Šādu dāvanu noteikti novērtēs kāda radiniece, kolēģe vai draudzene.

4. Ziemassvētku kūka.
Īstā Ziemassvētku kūka jāgatavo ļoti laicīgi- vismaz 4 nedēļas pirms svētkiem. To var skaisti iesaiņotu pasniegt gan veselu, gan sagrieztu šķēlēs. Dāvanas saņēmējs noteikti novērtēs ieguldītās pūles un laiku, ko esi veltījusi šai garšīgajai dāvanai. Kūkas recepte šeit

5. Īpašs kalendārs - labākā dāvana!
kalendarsIzvēlies fotogrāfijas ar bērniem, mazbērniem, no ceļojuma vai vienkārši mīļas bildes, saliec tās kalendārā un tās Tevi vai Tavus mīļos pavadīs visu nākamo gadu. Papildus atzīmē kalendārā tuvāko cilvēku dzimšanas dienas un pasvītro vārda dienas. Kad tas izdarīts, atliks tikai sagaidīt, kad 3-5 dienu laikā Tev piegādās gatavo kalendāru. Viens nu ir skaidrs: kalendārs – tā ir dāvana, kuru vienmēr novērtēs!
Nāc un izveido savu kalendāru – Albumi.lv!

6. Ziemassvētku liķieris.
Mājās gatavota liķiera garšu un smaržu buķeti neaizstāt ne ar vienu veikalā iegādātu alkoholisko dzērienu. Turklāt, piemēram, kafijas liķieri var pagatavot visai viegli, tikai tas jādara savlaicīgi- vismaz dažas nedēļas pirms svētku vakara! Kafijas liķiera recepte šeit

7. T- krekls ar paša veidotu apdrukas dizainu.
kreklu apdrukaT-krekls ar kādu īpašu uzrakstu vai attēlu, ironiski un smieklīgi, patriotiski vai vienkārši skaisti! Izvēlies T- krekla apdruku atbilstoši tā cilvēka raksturam, kuram gribi to dāvināt! Uzvelckreklu.lv atradīsi vairākus simtus apdrukas ideju! Piegāde visā Latvijā! Uzvelckreklu.lv
 

8. Bērnības našķu izlase.
Pārsteidz tuviniekus ar pašu gatavotiem kārumiem- gotiņas, poņčiki, žagariņi, riekstiņi...Dāvana, kuras gatavošanā droši vari iesaistīt bērnus.
Žagariņu recepte; Poņčiku recepte; Gotiņu recepte; Riekstiņu recepte.    

9. Iedvesma katrai gada dienai.
Tev nepieciešamas 365 lapiņas (tās var būt krāsainas vai vienā stilā ieturētas). Uz katras lapiņas uzraksti vienu iedvesmojošu domu vai citātu, vai kādu interesantu ideju, kā pavadīt dienu. Lapiņas vari kaut kā īpaši izkārtot, vari aizlocīt vai skaisti aizsiet ar mazām lentītēm. Tad saliec tās glītā kastītē. Šī dāvana prasa īpašu pievēršanos noformējumam- lai tās saņēmējam būtu vēlme to turēt savā acu priekšā un katru dienu vienu zīmīti izvilkt un izlasīt.

10. Dāvanu grozs veselībai un mundram garam.
Glītus pītus grozus var iegādāties gan gadatirgos, gan veikalos.
Saliec grozā medus burciņu, dzērvenes, upeņu ievārījumu, kādu ķiploka galviņu, čili piparu pret vīrusiem.
Sanāks ļoti noderīga dāvana, kuras saturam tās saņēmējs noteikti atradīs praktisku pielietojumu.

11. Apdrukāta klasiskā vai termokrūze.
apdrukata kruziteKlasiska, bet bezgala mīļa dāvana, kas iepriecinās arī ikdienā. Izvēlies skaistāko krūzi, uzdrukā fotogrāfiju, uzrakstus, bērnu roku nospiedumus vai izvēlies saulainu apdrukas ideju no kataloga! Uzvelckreklu.lv atradīsi vairākus simtus oriģinālu apdruku! Piegāde visā Latvijā! Uzvelckreklu.lv

12. Ielūgums uz Ziemassvētku pārgājienu.
Vari uzdāvināt savai ģimenei piedzīvojumu – uzaicini viņus doties svētku pārgājienā. Dodaties kopā uz mežu, sarīkojiet sniega kauju, izrotājiet eglīti ar burkāniem, iekuriet ugunskuru un uzcepiet desiņas (tikai palūko, vai konkrētajā vietā ir atļauts to darīt). Paņem termosā līdzi karstvīnu pieaugušajiem un bērniem- kakao vai upeņu karsto dzērienu. Šajā gadījumā gan tev nopietni jārēķinās ar laikapstākļiem!

13. Vēstījums uz loga.
Ja esat nolēmuši ģimenē viens otram neko īpašu nedāvināt, tu taču vienmēr vari sagādāt pārsteigumu! Tev vajadzīga vien speciālā pūšamā krāsa, ar kuru parasti izgrezno logus uz svētkiem (imitē sniegu un leduspuķes) un kartons. Uz kartona izveido šablonu – sirdi vai kādu mīļu teikumu un nopūt pārējo logu. Ziemīga vēstule uz loga gatava!

14.  Vēstule no Ziemassvētku vecīša.
 Ja esi radoša un skaisti proti ietērpt emocijas vārdos, uzraksti sev tuvam cilvēkam vēstuli it kā no Ziemassvētku vecīša un ieslidini to viņa pastkastītē vai somā.

15.  Personalizēts zīmogs mājas bibliotēkai, īpašam dzīves notikumam vai vizītkarte pildspalvā – lieliska dāvana svētkos!
zimogsJa tavā apsveicamo sarakstā ir kāds „grāmatu tārps” vai tāds esi tu pats, šī dāvana ir kā radīta jums! Vai pazīsti sajūtu, kad kādai mīļai grāmatai no tava grāmatu plaukta „pieaugušas kājas”? Varbūt iedevi to mammai, bet varbūt aizdevi draudzenei… Nu ir iespēja piešķirt katrai grāmatai savu personīgo zīmogu! Ar dažādiem zīmogu risinājumiem vari iepazīties šeit.

16.  Ziemīga broša.
Sieviešu kārtas pārstāves šajos svētkos vari palutināt ar pašas darinātu aksesuāru – ziemīgu brošu. Iedomājies- broša sniegpārsliņas formā vai zaļas eglītes izskatā. Skaists akcents, ko nēsāt pie mēteļa, vai ne?

17.  Ielūgums uz slidotavu vai slēpošanas kalnu.
Dāvana, par kuru varēsiet priecāties visi kopā un tā viennozīmīgi sagādās jums piedzīvojumu un labas atmiņas.

18.  Vesels kilograms konfekšu!
Ne tikai bērni Ziemassvētkos kāro pēc saldumiem, nu gribas jau arī tiem pieaugušajiem panašķoties. Mēģini pirms tam noskaidrot, kāda ir katra apdāvināmā mīļākā konfekšu šķirne. Un tad pārsteidz viņu svētkos uzdāvinot veselu kilogramu šo našķu. Saliec tās skaistā traukā vai groziņā, varbūt izveido paciņu – tādu, kā bērnībā.

19. Ar rokām darināti mājas zābaciņi.
zabaciniKusKus mājas zābaciņi ir Latvijā radīti apavi, kas piemēroti lietošanai iekštelpās un ir laba alternatīva gan tradicionālajām čībām, gan vilnas zeķēm. Mājas zābaciņi ir jauns virziens, kas palīdzēs justies skaisti un eleganti arī mājās. Esam apvienojuši tajos trīs raksturīgākās īpašības, kas mums saistās ar mājām - siltumu, komfortu un ērtumu! KusKus mājas zābaciņi sasildīs jebkuru! www.kuskusstore.com 

20.  Mīļkrūzīte.
Pat tik noderīgu lietu kā krūzi, vari padarīt par īpašu un sirsnīgu dāvanu. Apdrukā vai apglezno krūzi ar mīļiem uzrakstiem, piemēram - „Tēta kafijas krūze” vai „Omītes mīļkrūzīte”

21.  Praktiski un „zaļi” - iepirkumu soma.
Ja ar šujmašīnu esi uz tu, ķeries pie darba un sagatavo praktisku, bet ekoloģisku dāvanu – iepirkumu somu. Katram vari uzšūt to citā krāsā, ar dažādiem rakstiem un zīmējumiem.

22.  Tējas asorti.
Raspodiņu, aveņu, piparmētru, liepziedu, gaiļpiesīšu, mežrozīšu tēja...ja esi bijusi čakla un jau vasarā salasījusi šos augus, šobrīd vari no tiem izveidot smaržīgu dāvanu. Sapildi katru tēju zorti savā stikla trauciņā vai pašas apgleznotajā stikla burciņā, uzlīmē uz tās interesantu etiķeti un veselīga, smaržīga dāvana gatava! Ja neesi jau vasarā par tēju parūpējusies, vari arī izmantot beramās tējas, kas nopērkamas veikalos.

23.  Lācītis – uzmanības apliecinājums no sirds!
lacitisCaurspīdīgi dāvanu lācīši ar dažādiem pildījumiem, kas ir gan vizuāli baudāmi, gan praktiski pielietojami. Katram lācītim savs īpašs vēstījums, kas liecina, ka padomāts tieši par konkrēto dāvanas saņēmēju!
Dāvanas filozofija izdrukāta uz kartiņas un piestiprināta lācītim.
Lācīši un vairāk informācijas - www.KasLacitimVedera.lv

24.  Sveces paliktnītis no CD.
Vecos, nevajadzīgos diskus vari pārstrādāt oriģinālos sveces paliktņos. Vajadzīgas vien krāsas, laka un izdoma!

25. Pašu veidota puzle.
Izvēlies, piemēram, paša fotografētu dabas skatu - vislabāk tādu, kuru cilvēks, kam to dāvināsi, ļoti labi atpazīst vai arī bilde viņam saistās ar ko jauku. Tad izdrukā to un uzlīmē uz cieta kartona, apgriez to uz otru pusi un savelc dažādas figūras, izgriez un puzle gatava!

26.  Šalle- lai gan silti, gan skaisti.
Silta un pūkaina šalle ziemā noder ikvienam, un ja vēl tā veidota kā glīts aksesuārs! Smelties iedvesmu raibumraibām šallēm vari šeit un arī šeit.

27.  Piparkūkas.
Mazas un lielas, kraukšķīgas un mīkstas, vienkāršas un ar krāsainiem glazūras rakstiem – nenovērtē par zemu pašu ceptās piparkūkas. Arī tās var sagādāt prieku un kļūt par labu Ziemassvētku dāvanu!
Lūk, šeit ir dažādu piparkūkas mīklu receptes, kā arī padomi par cepšanu un glazēšanu.

 

28. Īpašs automašīnas piekariņš.
Kādam automīlim vari pasniegt pašas gatavotu dekoratīvu piekariņu, ko stiprināt pie automašīnas spoguļa. Tas var būt aromatizēts (izmanto ēteriskās eļļiņas) vai vienkārši kāds pašas šūts ķiņķēziņš.

29.  Praktiski un dekoratīvi -gaisa aromatizētājs.
Izveido skaistu un smaržīgu kompozīciju - stikla traukā vai pītā groziņā saber kaltētas rožu ziedlapiņas vai citus ziedus, apelsīna miziņas un uzpilini vienu vai divus pilienus tīkamas ēteriskās eļļas un dekoratīvs gaisa aromatizētājs gatavs!

30.  Pašas lietas sveces.
Protams, dažnedažādas sveces veikalu plauktos vai simtiem, taču ja esat ar ģimeni šogad vienojušies, ka pasniedzat tikai pašu gatavotās dāvanas, tad ķeries klāt pie darbiņa- izlej sveces pati! Šeit atradīsi pamācību, kā to darīt.

31.  Vāram ziepes!
Lavandas, rožu, kakao ziepes- jāļauj tik vaļa fantāzijai un tu pati saviem spēkiem spēsi radīt aromātiskas ziepes.
Turklāt izvēloties un atlasot sastāvdaļas, tu vari pašas veidotās ziepes izgatavot daudz ekoloģiskākas par veikalos nopērkamajām.
Šeit atradīsi pamācību, kā pašai mājās pagatavot ziepes.

32. Dzīva eglīte.
Piemērota dāvana kādai ģimenei, kurai ir privātmāja vai dārzs. Uzdāvini viņiem eglīti podiņā (stādu audzētavās ir nopērkamas sudrabegles un dažādi citi mūžzaļo augu stādi). Nepiemirsti eglīti skaisti izrotāt!

33. Konfekšu eglīte.
Izveido eglītes pamatni- no kartona vai kāda cita materiāla un ar līmpistoli pielīmē pie tās konfektes (līmi liec uz konfekšu papīra stūrīšiem). Tādā veidā taps jauka un garšīga dāvaniņa-eglīte kādam kārumniekam.

34.  Fotosesija un Ziemassvētku kartiņas ar Tavu foto!
davana - tuIr vēlme nosūtīt mīļajiem sirsnīgu apsveikumu? Nosūti sevi! :)
Ziemassvētkiem tuvojoties, izmanto iespēju sabildēties svētku noskaņās un izveidot apsveikuma kartiņas ar pašu bildēm!
Fotosesijas un 10 kartiņu cena tikai LVL 35,-. Pieteikšanās: ieva@ruume.lv vai +371 26631107.
Vairāk par šo iespēju lasi šeit.

35.  Stresa noņēmējs.
Ja esi draugos ar adatu un diegu, tev nebūs grūti uzšūt nelielu, jauku, bet noderīgu stresa noņēmēju- bumbiņu, kura pildīta ar griķiem vai citiem graudiem. Uzšuj to no krāsainiem audumiem, varbūt piešuj ausis, asti un izšuj acis un muti- lai bumba izskatās pēc peles vai cita zvēra. Pievieno gatavai bumbai zīmīti – „Stresa noņēmējs. Pabužini to stresa situācijās un viss atkal būs kārtībā!”

36. Asprāšiem- 2012.gada izdzīvošanas komplekts.
Ticēt vai neticēt, tas ir cits jautājums, bet runas un joki par 2012.gada pasaules galu apkārt dzirdamas. Tādēļ kādam asprātim, kurš novērtē jokus, šī būs īsti piemērota dāvana. Sagatavo kasti, uz kuras uzlīmē uzrakstu „2012.gada izdzīvošanas komplekts” un saliec tajā iekšā visu ko - šķiltavas, konservu bundžas, siltas zeķes, piepūšamo peldriņķi  utt. – liec lietā savu fantāziju!

37. Dāvana - kompliments.
Šī ir ideja, kā iepriecināt kādu patiešām sirsnīgu cilvēku. Ikdienā jau tos labos vārdus diemžēl reti sakām, tādēļ svētki ir laiks, kad to izdarīt no sirds, turklāt – oriģināli. Iegādājies glītu spogulīti un uzlīmē uz tā dekoratīvu zīmīti ar komplimentu „Tev ir sirsnīgākais smaids, kādu esmu redzējusi” vai „Kad Tu pasmaidi, pasaule kļūst gaišāka”..

38. „Karlsona prieks” -grozs ar ievārījumiem.
Kurš tad nepriecātos saņemt veselu grozu ar ievārījumiem – lūk, te ir gan aveņu zapte, gan ābolu biezenis, mmm, arī zemeņu ievārījums! Nu tik būs pankūku cepšana!
Ja vasarā esi čakli pastrādājusi un tavā pagrabā gozējas ievārījumu burku rindas, tad šādu dāvanu grozu sagatavošanā, tev līdzekļi teju vai nebūs jāiegulda.
Atliks vien glīti noformēt burciņas.

39. „Uzkodu varavīksne” –grozs ar marinējumiem.
marinēti gurķīši, puķpāposti, sviesta pupiņas, paprika utt.
Ja vasarā esi čakli pastrādājusi un tavā pagrabā gozējas marināžu burku rindas, tad šādu dāvanu grozu sagatavošanā, tev līdzekļi teju vai nebūs jāiegulda. Atliks vien glīti noformēt burciņas.

40.  Filcētas mīļlietiņas.
Sirsnīgas rotaļlietas bērniem vari pagatavot ar filcēšanas tehniku. Kā to darīt, skaties šajā pamācībā.

41.  Ziemassvētku skrubis.
Viegli pagatavojams, bet tik burvīgi smaržojošs skrubis! Pagatavo to un tu kādam uzdāvināsi īstu svētku aromterapiju. Skrubja recepti atradīsi – šeit.

42.  Pašapziņas pacēlējs.
Dāvana, kurai tev laikus jāgatavojas. Apklaušini apdāvināmā tuvākos 5 -10 cilvēkus- lai viņi uzraksta vienā teikumā, kas ir īpašās lietas, kuras viņiem patīk cilvēkā, kuram šo dāvināsi. Tad visus šos labos vārdus apkopo vienkopus glītā kartiņā un viņam uzdāvini.

43.  Draugs, lai veicas ar naudu!
Ticējums vēsta- Ziemassvētku vakarā jāēd zirņi, tad nākamgad būs daudz naudas. Glītā mālā bļodiņā saber novārītus pelēkos zirņus, uzmanīgi iesaiņo, pievieno kartiņu ar šo ticējumu un dāvana gatava!

44.  Svētību mājās vēlot.
Savukārt kāds cits ticējums vēsta - Ziemassvētku vakarā jātur maize, sāls un uguns uz galda, tad nākamais gads būs svētīgs.
Dodoties ciemos pie kāda uz mājām, sarūpē svētku dāvanā grozu ar maizi (varbūt kādu īpašu, piemēram, Lāču maizi ar žāvētiem augļiem) sāli un uguni (sveces). Pievieno šim komplektam skaistu kartiņu, iekļaujot tajā šo ticējumu un svētības vēlējumu.

45.  Neparastas krelles – no pogām.
Rokdarbu veikalos var iegādāties tik interesantas pogas- gluži kā pērles! Liec tās lietā, pagatavojot oriģinālas rotas savām draudzenēm. No pogām var savērt gan krelles, gan rokassprādzes, gan izveidot pieskaņotus auskarus.
Rezultātā iegūsi dāvanu, kuru nekur nevar nopirkt, bet draudzene - unikālu aksesuāru.

46.  Personisks telefona maciņš.
Ja esi rokdarbniece, tev problēmas nesagādās uzadīt, notamborēt vai uzšūt „kažociņu” mobilajam telefonam. Dāvana, kas praktiski pielietojama un noderēs gan kā lieliem, tā maziem telefonu lietotājiem. Idejai – izšuj uz maciņa konkrētā cilvēka iniciāļus.

47.  „Dzīvs" bilžu albums.
Mūsdienu digitalizētajā dzīvē, lielākajai daļai cilvēku fotogrāfijas glabājas datorā. Varbūt ir laiks labākās, skaistākās un interesantākās bildes no kopīgajiem notikumiem kādam mīļam cilvēkam uzdāvināt albumā. Ir taču tik jauki garos vakaros pie tējas tases tās pāršķirstīt. Atmiņas ir visskaistākās dāvanas!

48.  Vilnas zeķes - mīļi un silti.
Atceries taču palaidni Emīlu, kas nosalušajam, sirsniņmājā iesprūdušajam tēvam atnesa vilnas zeķes un svarīgi noteica: „Galvenais, lai kājas būtu siltas!" Pie dāvaniņas noteikti pieliec mazu kartiņu ar šādu uzrakstu! Zeķes vari uzadīt pati, vari arī nopirkt. Vislabāk tādas īstas, rakstainas vilnas zeķes meklēt Ziemassvētku tirdziņos vai rokdarbnieču salonos.

49.  Siltas čības mūžīgi salstošajam.
Pagatavo mīkstas, siltas čības kādam, kuram bieži salst. Tas it nemaz nav tik grūti kā izklausās! Materiāli var būt gan vecs adīts džemperis, gan dvielis utt. Šajās vietnēs vari noskatīties soli pa solim čību tapšanā - čības no veca džempera un stilīgi mokasīni.

50.  Auto salona dekors- spilventiņš.
Pagatavo kādam, kurš brauc ar auto, dekoratīvu auto spilventiņu, ko novietot salonā pie aizmugurējā stikla. Tas var būt sirds, zvaigznes, lācīša vai kādā citā formā, galvenais, ka pašas gatavots!

51.  Sirsnīgās vecās, labās multfilmas.
Šī dāvaniņa tās saņēmējam noteikti likt pasmaidīt un sajust sevī atkal bērnu. Un ar laiku šai dāvanai pavisam noteikti būs ne vien sentimentāla, bet arī vēsturiska vērtība. Latvijas Televīzijas izdotie latviešu animācijas filmu DVD nopērkami arī interneta veikalos. Pieejama ir gan Zaķīšu pirtiņa, gan Laimes lācis, Suns Funs un Vējš, Ness un Nesija, arī Kaķīša dzirnavas, Fantadroms, Sprīdītis, Kabata, Karlsons, kas dzīvo uz jumta utt.

52.  Personiska un aizkustinoša dāvana.
Dāvana īpaši tuviem cilvēkiem vai tiem, kuriem reizē ar Ziemassvētkiem ir arī dzimšanas diena. Dodies uz bibliotēku un arhīvos sameklē avīzes, žurnālus, kas iznākušas precīzi konkrētā cilvēka dzimšanas dienā, nokopē avīžu vākus, interesantākos ziņu virsrakstus, reklāmas un no šī visa materiāla izveido glītu kolāžu, ko pēc tam ierāmē. Darbiņš šajā dāvanā jāiegulda pamatīgs, taču arī efekts būs!

53.  Mīļotajam – slepenais albums.
Mīļotajam vīrietim svētkos vari pasniegt nedaudz pikantu dāvanu – foto albumu, kas aizslēdzams ar slēdzeni. Nu, protams, tajā bildēm jābūt tādam, kas jāpaslēpj no svešām acīm un domātas vien jums diviem ;)

54.  Svētku mirklis arī pēc svētkiem.
Biļetes uz kādu koncertu, teātri vai operu – tās ir dāvanas, kas tās saņēmējam, sagādās prieku un mirkli ārpus ikdienas.

55.  Pašas šūta lelle, zaķis vai lācis.
Tavi bērni, iespējams, par tevis pašas šūto lācīti priecāsies vairāk kā par veikalā iegādāto.
Vajadzīgs viens diegs, adata, auduma gabali un kaut kas mīksts, ar ko pildīt mantiņas.
Šeit atradīsi pamācību, kā uzšūt lelli.

56.  Ziemassvētku dāvanu zeķe.
Noadi vai uzšuj katram viesim un ģimenes loceklim lielu košu svētku zeķi, ieliec tajā dažādus kārumus - ābolus, šokolādi un konfektes. Vari piedomāt pie tā, lai katram viņa zeķē būtu arī kas tikai viņam paredzēts.

57.  Pasaciņas mazajiem rūķiem.
Ja esi radoša un tevī mīt rakstnieces talants, izpaudies! Uzraksti pasaku vai stāstu, piemeklē atbilstošas ilustrācijas un izdrukā. Pēc tam visu skaisti sašuj, sakniedē vai salīmē kopā, izveidojot unikālu grāmatiņu- tāda nebūs nevienam citam.

58.  Odziņa interjeram.
Interesantas formas pudeles vai burkas tu vari apgleznot vai dekupēt, izveidojot oriģinālas vāzes un traukus. 

59.  Saulaina un garšīga dāvana- mandarīnu kompots.
Vitamīniem bagāta un saulaina dāvana, ko palikt zem eglītes var būt pašas gatavots mandarīnu kompots.
Šis kārums sagādā prieku ne tikai maziem bērniem, bet arī pieaugušajiem! Recepte šeit. 

60.  Kanēļ-cukura burciņa.
Cukuru sajaucot kopā ar kanēli iegūst īpašu kanēļa cukuru, ko izmantot kafijas pagatavošanā vai saldajos. Kā tādu pagatavot? Uz vienu krūzīti cukura piejauc klāt vienu tējkaroti kanēļa, visu kārtīgi samaisa un kanēļcukurs gatavs! Atliek vien to sabērt skaistā traukā. 

61.  Solījumu dāvanu kartes.
Ja citos svētkos ierasts dāvināt dāvanu kartes, kas izmantojamas dažādos veikalos, restorānos un salonos, tad uz Ziemassvētkiem tu pati vari radīt savu īpašo pakalpojumu, ko pasniegt ar dāvanu kartes palīdzību. Piemēram: „Muguras masāža”, „Kino vakars”, „Vakariņas sveču gaismā”, „Brokastis gultā”

62.  Pārsteigums omītei un opim.
Ziemassvētku dāvanu gatavošanā aktīvi iesaistās arī bērni. Zīmējumu un pašgatavoto kartiņu vietā ierosini viņiem šogad kopā ar jums vecākiem radīt veselu pirkstiņleļļu izrādi, ar ko pārsteigt svētkos vecvecākus un pārējos radiniekus. Gatavojot izrādi jūs pavadīsiet laiku kopā ar bērniem, radoši strādāsiet un izbaudīsiet svētku laiku. Protams, būs kārtīgi jāpiestrādā- jāsagādā aktieri- lelles (iespējams, pašiem jāuzšuj), dekorācijas un vēl ludziņa jāizdomā, jāiemācās vārdi un jāmēģina, lai Ziemassvētku vakarā izrāde tiešām izdotos!

63.  Ziemassvētku dzejolīšu izlase.
Sarūpē skaistākās svētku kartiņas (vai nu pašas gatavotas vai veikalā sagādātas) - glīti saraksti uz tām dažādus Ziemassvētku dzejoļus un pantiņus, tālāk sastiprini tās kopā – sakniedē vai glīti sašuj un oriģināla Ziemassvētku dzejolīšu izlase gatava!
Dāvanas saņēmējam nu nebūs jāpūlas ar dzejolīšu meklēšanu.

64.  Plānotājs - uzlabots un individualizēts
Nopērc jebkuru kalendāru-plānotāju veikalā, un izveido to īpašu - atzīmē dienas, kuras svarīgas cilvēkam, kuram dāvini plānotāju, ieraksti novēlējumus, uzmundrinājumus, ielīmē fotogrāfijas, ieliec starp lapām kaltētas ziedlapiņas, iesmaržini ar kādām īpašām smaržām. Šo dāvanu vari pasniegt ļoti tuvam cilvēkam - savai otrajai pusītei vai labākajai draudzenei. Lietojot šādu tevis uzlabotu plānotāju, viņš/viņa katru dienu sajutīs tevi sev blakus

65.  Brūklenes medū - veselībai un možam garam!
Nepieciešams - 2 kg brūkleņu, 500 g ābolu, 500 medus. Pagatavošana: izlasītas, gatavas, bet vēl labi stingras brūklenes nomazgā un nosusina sausas, ābolus nomizo un sagriež šķēlītēs. Visu skaisti sakārto stikla burkā, liekot vienu kārtu ābolu, otru ogas, pa starpām iekaisot kanēli un krustnagliņas. Medu karstā ūdens peldē izkausē un pārlej ogām. Kad atdzisis, pārsien ar pergamenta papīru un glabā vēsā vietā. Burciņu pēc tam apsien ar košu lenti un uzlīmē kādu pašas gatavotu etiķeti ar mīļu novēlējumu.

66.  Neparasts sveiciens Ziemassvētku rītā - sniegavīrs aiz loga.
Ja šogad ģimenē esat nolēmuši Ziemassvētkos naudiņu netērēt vai tērēt pavisam maz, un ar mīļoto vīrieti nolēmuši viens otram neko dārgu nedāvināt, tad šī noteikti ir īstā dāvana, kā viņu pārsteigt! (Starp citu, ja šo lasa arī vīrieši, sievietēm arī nebūtu iebildumu pret šādu pārsteigumu!) piecelies Ziemassvētku rītā agrāk nekā visi citi, saģērbies un dodies laukā - uzcel lielu sniegavīru vai izveido no sniega sirdi! Šī dāvaniņa gan derēs tikai tām, kuras dzīvo privātmājā un arī gadījumā, ja Ziemassvētkos būs sniegs.

67.  Maciņš ar laimes monētu.
Lai nauda ripo! Uzdāvini jaunu naudas maku ar laimes monētiņu (izveido pati vai ieliec kādu īpašu naudiņu - vai nu kādu no jubilejas monētām, vai kādu vecāku monētu...)

68.  Kādam jaunietim - jokupēterim.
Uztaisi mazu smieklīgu dāvaniņu: ieliec fotorāmīti aiz stikla 5 Ls un uzrakstu "Nepieciešamības gadījumā izsist". Kādam jokupēterim tā noteikti kļūs par mīļāko dāvanu!

69.  Uzspēlējiet riču-raču kā bērnībā.
Uzdāvini visai ģimenei kādu sen iemīļotu galda spēli, ar kuru jums jau saistās jaukas atmiņas.
Piemēram, riču-raču, kas tika spēlēts katru svētdienas vakaru. Varbūt tas bija cirks, bet varbūt muciņas.
Šajos Ziemassvētkos varēsiet atgriezties senās atmiņās.

70.  Ielūgumu uz īpašām vakariņām.
Dāvana, kas nozīmē - tev būs kāds vakars jāizbrīvē un šīs īpašās vakariņas īpašajam cilvēkam jāpagatavo. Vislabāk, ja vakariņas būs tematiskas - japāņu virtuve, indiešu, itāļu vai šokolādes prieki!

71.  Ierāmēta foto kolāža.
Kolāža no foto, kas tev un konkrētajam cilvēkam ir nozīmīgi. Kolāžu veido ar dažādiem dekoriem un krāsām, ieliec rāmītī!

72.  Grāmata ar pašas gatavotu grāmatzīmi.
Lai padarītu grāmatu par īpašu dāvanu, vari tajā ievietot pašas pagatavotu grāmatzīmi. Pagatavo to kā kolāžu vai vienkārši no skaista papīra vai arī no dažādiem dzijas gabaliņiem vai citiem materiāliem. Piemēram, uzlīmē kādu skaistu kartona zvēriņu, sirsniņu vai zvaigznīti, vai košu spalvu saldējuma kociņa galā.

73.  Sieru mīļotāja prieks.
Ja zini, ka cilvēks, kuram jāpasniedz Ziemassvētku dāvana, ir liels sieru mīļotājs, sagādā viņam prieku, sakomplektējot veselu grozu ar dažādiem sieriem. Ieliec tajā vīna pudeli un vismaz 4 – 5 dažādu siera šķirņu gabaliņus. 

74.  „Vāverēna veselīgo našķu izlase”.
Saliec groziņā lazdu riekstus, valriekstus, rozīnes, žāvētas aprikozes, plūmes, žāvētus ķiršus, arī dažādas sēklas- linsēklu, sezama sēkliņu paciņas. Veselīga dāvana, turklāt ikdienā dažādu ēdinu pagatavošanā arī visai noderīga.

75.  Dāvana tiem, kas ilgojas pēc pavasara.
Ir cilvēki, kuri ziemai nav radīti un ar ilgām lūkojas pavasara virzienā.
Ja dāvana jārūpē kādam siltummīlim, iepriecini viņu un uzdāvini pavasari!
Jau laikus (vismaz pāris nedēļas pirms svētku vakara) iesēj podiņā kaķu zāli, iegādājies mākslīgos krokusus vai narcises un saliec tos izdīgušajā zālītē. Vari iegādāties arī CD ar ierakstītām putnu dziesmām. 

76.  Kopīga fotografēšanās salonā.
Kāpēc gan lai tu nesarīkotu dienā pirms Ziemassvētku vakar kopīgu došanos uz foto salonu un neradītu kopīgas bildes? Mums taču visiem ir saglabājusies, kāda foto salona bilde no bērnības uz zirdziņa, krēsla, ar lāci rokās. Kāpēc gan lai to nevarētu atkārtot!? Vai arī uztaisiet brīnišķīgu ģimenes foto pie Ziemassvētku eglītes - tā noderēs arī kā apsveikuma kartiņa nākamgad!

77.  Bērnības atmiņas- uzfrišināta bērnības dienu rotaļlieta.
Savai jau pieaugušajai meitai uzdāvini viņas bērnības lelli, ko biji noglabājusi skapī, bet dēlam - mīļāko lācīti, mašīnu vai šauteni. Rotaļlietas mazliet uzfrišini un mīļi iesaiņo!

78.  Dekupāžas tehnikā izgreznota krūze vai šķīvis.
Parastu krūzi vai šķīvi vari pārvērst par dekoratīvu interjera priekšmetu, to dekupējot ar dažādiem ziediem un rakstiem. Šeit atradīsi dekupāžas tehnikas pamācību.

79.  Žurnāla abonoments.
Ja tavs tētis ir kaislīgs makšķernieks, lielāku prieku par žurnāla Copes lietas abonēšanu, droši vien nevarēsi viņam sagādāt! Tāpat arī omei un citiem radiniekiem. Palūko viņu interesēm atbilstošus žurnālus! Šo dāvanu viņi noteikti novērtēs, jo tā turpināsies teju veselu gadu vai pusgadu, un būs vērtīga! 

80.  Silts apmetnis.
Ja tev padodas rokdarbi, vari uztamborēt no gabaliņiem vai uzadīt apmetni, kas sildīs tā saņēmēju aukstos ziemas vakaros.

81.  Krāsaina lupatsedziņa.
Ja tev ir mazs bērns, vari aizsākt skaistu ģimenes tradīciju. No auduma gabaliņiem sašuj skaistu sedziņu, ko bērns varēs tālāk nodot jau saviem bērniem un mazbērniem.

82.  Dienasgrāmata domu fiksēšanai.
Ja zini, ka tavā radu, draugu vai paziņu lokā ir cilvēks ar ļoti plašu emocionālo pasauli un ļoti trāpīgiem vērojumiem par dzīvi, uzdāvini skaistu piezīmju kladi vai dienasgrāmatu, kurā fiksēt savus vērtīgos domu graudus un pārdomas.

83.  Vēja zvani –lai ieskandina veiksmi.
Pēc Austrumu filozofijas, pie katras mājas ir jābūt savam vēja zvanam, jo tas nes veiksmi. Pagtavo pati oriģinālu vēja zvanu, tādējādi tā saņēmējam vēlot veiksmi nākamajā gadā. 

84.  Pašas gatavoti eglītes rotājumi.
Draugu ģimenei vari uzdāvināt eglītes rotājumus, ko ar bērniem paši esat pagatavojuši. Te idejas, kā atdzīvināt vecos rotājumus, savukārt šeit zvaniņu pagatavošana no olu kastēm.

85.  Laimes cepumiņi ar vēlējumiem.
Pastrādā pirms svētkiem virtuvē – sacep visiem pa iepakojumam „Laimes cepumiņu”. Sagatavo uz nelielām lapiņām laba vēlējumus un dažādus pareģojumus nākamam gada (tikpat labi asprātīgs humors par jums vien zināmām lietām) un ievieto tās cepumiņos.Mīklas recepte atrodama šeit.

86.  Ilustrēts dzimtas koks.
Vecākiem vai vecvecākiem vari uzdāvināt ilustrētu dzimtas koku (ar tuvākajiem radiem), kuram pievienotas ne vien viņu bildes, bet arī kāds novēlējums svētkos un arī šo radu kontakti.
Savukārt bērniem var uzdāvināt oriģinālu spēli - dzimtas koka veidošanas komplektu „Mans Dzimtas Koks”. Vairāk informācijas par šo spēli -  www.myfamilytree.lv 

87.   Pelēko šūniņu treniņam.
Tiem, kam liels izaicinājums ir savu zināšanu un reakcijas ātruma pārbaude, droši vari sagatavot prāta spēļu komplektu (mēmā šova kartīšu komplektu, Alias vārdu kartītes, patiesība vai meli utt.), kādu sudoku vai cita veida krustvārdu mīklu.

88.  Glābējaptieciņa drūmiem brīžiem.
Dzīvē visādi gadās, arī skumjāki mirkļi. Sagatavo šādiem brīžiem kādam tuvam cilvēkam „glābējaptieciņu” – ieliec tajā mini Rīgas balzāma pudelīti (tādas var iegādāties suvenīru veikaliņos), vairākas šokolādes tāfelītes, kādu anekdošu grāmatiņu un, protams, savu vizītkarti ar vēstījumu – „Vienmēr esmu viena telefona zvana attālumā!” 

89.  Pūkaini roku sildītāji.
Allaž salstošiem cilvēkiem lieliska dāvana būs mīksti, silti roku sildītāji, kuros varēs paslēpt plaukstas no saltā sala.

90.  Video atskats uz pagājušo gadu.
Ja ģimenes un/vai draugu, kolēģu pasākumus iemūžinat ne tikai foto, bet arī video kadros, uz Ziemassvētkiem vari sagatavot īsu gada video hroniku, par dažādajiem gada notikumiem.

91.  Idejas dāvanai šefam.
Vadītājam visi darbinieki var veltīt video īsfilmu, kurā katrs darbinieks pasaka kaut ko foršu, kas šajā gadā noticis, kurā izveidojat šefa tipiskāko izteikumu vārdnīcu. Video varat ieturēt vieglā un humorīgā stilā (lai gan jāvadās no tā, kāda ir atmosfēra kolektīvā).

92.  Kārums četrkājainajam draugam.
Neaizmirsti šajos svētkos arī par saviem četrkājainajiem draugiem – pagatavo kādu čaukstošu, grabošu mantiņu vai gardu kārumu, lai arī mīlulim svētku sajūta! 

93.  Draudzības rokassprādzes.
Piemērota dāvana pusaudžiem. Uzdāvini vairākas draudzības rokassprādzes, lai viņš var pats izvēlēties, kuram pasniegt pārējās.

94.  Salavecis „ar iekšām”.
Šī dāvana domāta tikai pieaugušajiem! Kas tev nepieciešams? Šokolādas salavecis ar tukšo vidu, liķieris vai cits alkoholisks dzēriens un aptiekā jānopērk šprice ar adatu.
Tālāk atliek vien ar šprices palīdzību salavecī iepildīt dzērienu un pēc tam aizkausēt caurumiņu ciet un uzmanīgi salaveci atkal ietīt atpakaļ papīrā.
„Pieaugušo kinderola” gatava!

95.  Kļūsti par šokolādes meistari!
Iegādājies tumšo šokolādi, kaltētas ogas un dažāda veida riekstus. Tālāk ļaujies izdomai. Karstā ūdens peldē izkausē šokolādi un pagatavo ogas, riekstus šokolādē.

96.  Dziesma no sirds.
Ja esi muzikāli apveltīta, liec savu talantu lietā! Saceri dziesmu – tā var būt veltīta konkrētam cilvēkam vai visai ģimenei. Svētku vakarā nodziedi to pie eglītes.

97.  Pūkains halāts.
Oi, cik patīkami pēc dušas, vannas vai pirtiņas ielīst mīkstā halātā! Noderīga dāvana, ko patiesi novērtēs ikviens!

98.  Pašas izgatavotas rotaslietas.
Iepriecini mammu, meitu, draudzeni vai māsu ar pašas izgatavotiem auskariem, krellēm vai rokassprādzīti. Turklāt šādi pagatavotas rotas izmaksā teju uz pusi lētāk nekā veikalos nopērkamās, plus tajās ieguldīts tavs darbiņš no visas sirds.

99.    Veiksmes talismans –pūķis.
Tā kā 2012.gads saskaņā ar ķīniešu kalendāru ir Pūķa gads, Ziemassvētkos kā dāvanu vari pasniegt  pūķa figūriņu vai kādu mīksto mantiņu –pūķi.
Ja tev ir laiks un talants, mīlīgu pūķīti vari pašūt pati.
Nepiemirsti pūķim pievienot klāt vēlējumu- lai tas kļūst par talismanu un nes veiksmi jaunajā 2012.gadā!

100.  Īpaša dziesmu izlase CD.
Mūsdienās vairs nav jāpērk viss disks ar dziesmām, internetā par pārdesmit santīmiem vari iegādāties tikai vienu dziesmu.
Sakomplektē kādam no saviem mīļajiem īpašu CD tikai ar viņam nozīmīgām, mīļām dziesmām.
Un neaizmirsti - arī CD vāku un dziesmu sarakstu noformē skaisti un īpaši!
Dziesmas iegādāties var doremi.lv, platforma.lv, napster.com

Ja vēlies nobalsot par šo rakstu, sūti SMS ar tekstu

TXT BALSS

uz numuru

1897


Nobalsots 977 reizes


Maksa (0,36 LVL) ir pievienota telefona rēķinam vai atrēķināta no priekšapmaksas kartes.
Atbalsts: +37129469896 | zinuspice@gmail.com | Piedāvā fortumo.lv
IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 18 Decembrī 2011

Skatīts : 2933 reizes

Avots : http://www.sievietespasaule.lv/100_idejas_davanam_no_sirds

Birkas : Ziemassvētki, iepriecinātu, dāvanām, Dāvanu, idejas, ziemassvētku, dāvanas, Ziemassvētkos

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
 • Par pasaules vērtīgāko zīmolu kārtējo reizi atzīts «Google»

 • TVNET intervija: Artis Volfs

 • «Šeit ir darbs» - draugiem.lv

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Asaras - bezvārdu runa.
-- Voltērs

DJ Bacon Līgo Tusiņš 2021

 • Visi aktuālie video
 • 16 Maijā vēsturē

  Vai jūs atbalstītu tautas vēlētu prezidentu?
  Atbildes: 58
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Katalogs | Kinofilm@LV