• Sazināties
  • Saites

Sports » Dienas ziņa, Hokejs

Palielināt Samazināt 3 Mar 2011 , 09:22

Rīgas "Dinamo'' hokejisti pārpildītu "Arēnas Rīga'' tribīņu priekšā ceturtdien Gagarina kausa izcīņas (KHL) Rietumu konferences sestajā ceturtdaļfināla spēlē dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 2:1 pārspēja Latvijas valstsvienības treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas klubu "Dinamo''. Līdz ar to rīdzinieki iekļuva zonas pusfinālā.

Sērijā līdz četriem panākumiem Rīgas "Dinamo'' guva virsroku ar 4-2.

Spēli abas komandas sāka aktīvi, cenšoties iegūt pārsvaru, taču pirmais bīstamais uzbrukums padevās Rīgas "Dinamo" komandai. Piespēli vārtu priekšā saņēma Miķelis Rēdlihs, bet viņa metiens lidoja garām vārtiem, jo patraucēja pretinieku aizsargi.

Tikmēr Maskavas "Dinamo" hokejisti vairāk izdarīja tālmetienus, taču ar tiem veiksmīgi galā tika Rīgas "Dinamo" vārtsargs Kriss Holts.

Pirmās trešdaļas vidū teritoriāls pārsvars piederēja viesiem, kuri vairāk spēlēja rīdzinieku aizsardzības zonā, taču Rīgas "Dinamo" mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem. Spēcīgu raidījumu no uzbrukumu zonas vidus izdarīja Lauris Dārziņš, taču to veiksmīgi atvairīja Maskavas "Dinamo" vārtsargs Maikls Gārnets.

Pēc brīža vairāk mēģināja uzbrukt mājinieki, taču ar metieniem galā tika viesu vārtsargs. Tikmēr trešdaļas beigās divu minūšu noraidījumu nopelnīja Dārziņš, atstājot savu vienību mazākumā. Vairākumā Maskavas "Dinamo" prata izspēlēt kombināciju un rezultātu ar precīzu metienu atklāja Gorovikovs.

Tā kā pirmās trešdaļas beigās noraidījumu nopelnīja Maskavas "Dinamo" spēlētājs Jurijs Babenko, otrās 20 minūtes vairākumā iesāka Rīgas "Dinamo" komanda. Jau pašā sākumā bīstamu epizodi izveidoja mājinieki, kad Tomašs Surovijs centās piespēlēt Markam Hartiganam, kurš atradās vārtu priekšā, taču piespēle bija neprecīza un epizode noslēdzās bez vārtu guvuma.

Tūlīt pēc tam viens pret pretinieku vārtsargu izlidoja Broks Troters, tomēr šajā duelī pārāks bija Gārnets, līdz ar to vairākums palika neizmantots.

Turpinājumā rīdzinieki iespieda Maskavas "Dinamo" hokejistus savā aizsardzības zonā, bet vārtos teicami turpināja darboties Gārnets, kurš noreaģēja, kad Aleksandrs Ņiživijs izdarīja negaidītu metienu.

Tikmēr laukuma otrā galā arī Holts glāba savu komandu no otro vārtu zaudējuma, atvairot maskaviešu komandas spēlētāja metienu. Vēlāk pēc veiksmīgas saspēles labā metienu pozīcijā nonāca Surovijs, taču arī viņam vēl neizdevās iekarot Gārneta sargātos vārtus.

Mača 35.minūtē Rīgas "Dinamo" komandā divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ģirts Ankipāns, bet pēc 37 sekundēm noteikumus pārkāpa arī Rodrigo Laviņš, atstājot savu komandu trīs vīru sastāvā.

Tajā Maskavas "Dinamo" izveidoja bīstamu uzbrukumu, taču neprata ripu raidīt tukšajā vārtu stūrī. Tad divus noraidījumus pēc kārtas nopelnīja Maskavas komandas spēlētāji, un tiesības spēlēt vairākumā jau bija rīdziniekiem. Tajā pēc Dārziņa metiena iespēja bija Troteram, taču viņš nedaudz vilcinājās un pretinieku aizsargi briesmas novērsa. Trešdaļas noslēgumā pārliecinošāk darbojās mājinieki, tomēr arī pēc otrās trešdaļas Rīgas "Dinamo" bija zaudētājos.

Otrās trešdaļas izskaņā savainojumu guva Gārnets un viņa vietu Maskavas "Dinamo" komandas vārtos ieņēma Aleksejs Volkovs.

Trešās trešdaļas sākumā labu uzbrukumu izveidoja maskavieši, taču Rīgas "Dinamo" vārtsargs spēlēja nekļūdīgi. Jau nākošajos uzbrukumos aktīvāk sāka darboties Rīgas "Dinamo" hokejisti, bet mača 44.minūtē pēc Sanda Ozoliņa piespēles ripu vārtos no asa leņķa raidīja Troters, un rezultāts kļuva 1:1.

Pēc tam mājiniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, kurā gan viņi pieļāva rupjas kļūdas, un Maskavas "Dinamo" spēlētājam Babenko izdevās iziet aci pret aci ar Holtu, taču vārtsargs glāba Rīgas klubu.

Turpinājumā laukumā ritēja sīva cīņa, kas izpaudās asos spēka paņēmienos. Labi pretinieku zonā saspēlējās Ņiživijs un Hartigans, bet uzbrukumu neizdevās noslēgt ar vārtu guvumu, bet tūlīt prettriecienā devās Maskavas "Dinamo", taču Krisa Saimona metienu atvairīja vārtsargs.

Tikmēr lielajā spriedzē Rīgas "Dinamo" vienība pieļāva kļūdas šķietami vienkāršās situācijās, taču tās pretiniekiem nepārvētās vārtu gūšanas iespējās.

Trešdaļas pēdējās minūtēs abas komandas, spēlējot atklātu hokeju, apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem.

Pagarinājumu aktīvāk iesāka viesi, kad Saimona metienu nācās atvairīt Holtam, bet jau nākošajā uzbrukumā ripa pēc metiena atleca pie Ozoliņa, kurs to raidīja pa vārtu stabiņu.

Maskavas "Dinamo" mēģināja iespiest rīdziniekus savā aizsardzības zonā, taču tas viņiem neizdevās, jo Rīgas kluba spēlētāji bieži devās pretuzbrukumos. Veiksmīgi uzbrukumu izpēlēja Maskavas vienības spēlētāji un pie metiena tika Gorovikovs, taču to atvairīja Holts, bet nākošo metienu bloķēja Guntis Galviņš.

Viesi pagarinājuma vidū pārņēma spēles grožus savās rokās un uzbrukumus veidoja daudz biežāk, taču metienus turpināja ķert Holts. Pēc brīža pretuzbrukumā devās mājinieki, taču Surovijs izdarīja neprecīzu piespēli Ņiživijam un iespēja palika neizmantota.

Citā uzbrukumā Dārziņa metienu atvairīja Volkovs, bet jau nākošajā uzbrukumā pēc Dārziņa piespēles Jānim Spruktam ripa trāpīja pretiniekam pa kāju un atrada ceļu vārtos.

Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)

Vārtu guvēji: Konstantīns Gorovikovs (Granjaks) 19:20 (1:0 vair.), Broks Troters (M. Rēdlihs, Ozoliņš) 43:18 (1:1), Jānis Sprukts (M. Rēdlihs) 75:01 (2:1).

Metieni: 24 - 35

Soda minūtes: 6 - 8

Nākošajā kārtā Rīgas "Dinamo" spēkosies ar Jaroslavļas "Lokomotiv" un Minskas "Dinamo" dueļa uzvarētāju.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

Vārtos: Kriss Holts (Mikaēls Telkvists).

1. maiņa: Rodrigo Laviņš - Kristaps Sotnieks; Mārtiņš Karsums – Jānis Sprukts – Ģirts Ankipāns.

2. maiņa: Oskars Cibuļskis – Sandis Ozoliņš; Aleksandrs Ņiživijs – Marks Hartigans – Tomašs Surovijs.

3. maiņa: Krišjānis Rēdlihs – Guntis Galviņš; Lauris Dārziņš – Broks Troters – Miķelis Rēdlihs.

Ainārs Podziņš, Roberts Petrovickis, Juris Štāls, Andris Džeriņš.

Atšķirībā no iepriekšējās spēlēs - Rīgas "Dinamo'' sastāvā atgriezušies uzbrucēji Aleksandrs Ņiživijs un Marks Hartigans, bet vietu vārtos ieņēmis Kriss Holts.

Kā zināms, sērijas pirmajā mačā Krievijas galvaspilsētā uzvaru 2:1 pagarinājumā izcīnīja Rīgas "Dinamo'', nākamajā spēlē ar rezultātu 8:4 pārāka bija Maskavas "Dinamo", trešajā spēlē Latvijas vienība svinēja panākumu ar 5:1, pagājušajā svētdienā guva virsroku 2:1 pagarinājumā, bet piektajā cīņā ar rezultātu 3:1 uzvarēja maskavieši.

Rīgas kluba vadība komandai izvirzīja uzdevumu iekļūt Gagarina kausa izcīņas finālā.

Regulārās sezonas spēļu bilance pozitīva Rīgai

Regulārajā čempionātā abas komandas tikās piecas reizes. Pirmajā mačā Maskavā uzvaru ar 2:1 izcīnīja rīdzinieki, nākamajā cīņā Znaroka un Vītoliņa trenētais klubs revanšējās sāncenša laukumā, gūstot uzvaru 3:1, bet uzreiz pēc decembra pārtraukuma Latvijas vienība "Arēnā Rīga'' bija pārāka 2:1 pēcspēles metienos.

Priekšpēdējā tikšanās reizē Rīgā Šuplera audzēkņi svinēja panākumu ar 4:2, bet pēdējā reizē mūsu komanda guva virsroku ar 3:1, tad sagādājot Maskavas "Dinamo'' 11. zaudējumu pēc kārtas.

Tāpat gatavošanās ciklā 2010./2011. gada sezonai komandas spēkiem mērojās ''Latvijas Dzelzceļa kausa'' izcīņā. Toreiz (24. augustā) ''Arēnā Rīga'' uzvaru ar 4:2 guva mājinieki.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 03 Martā 2011

Skatīts : 1389 reizes

Birkas : spēli, khl, Dinamo, pusfinālā, Gagarina, Maskavas, spēlē, kausa, hokejisti, Znarokam

{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Es nevaru saprast, kāda jēga ir apmelot cilvēku. Ja gribi kādam ieriebt, pietiks ar to, ka pateiksi par viņu tikai kādu patiesību.
-- Nīcše

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

• Visi aktuālie video
  • 29 Martā vēsturē

Vai jūs atbalstītu tautas vēlētu prezidentu?
    Atbildes: 61

„Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

19 Janvārī 2023
    Elita Veidemane

Eiduka prestižajā 'Tour de Ski' sasniedz karjeras labāko rezultātu slēpojumā klasiskajā stilā

Наша команда искусных исполнителей приготовлена выдвинуть вам передовые системы утепления, которые не только гарантируют долговечную протекцию от холодильности, но и подарят вашему жилищу стильный вид.
    Мы эксплуатируем с современными строительными материалами, заверяя постоянный срок службы службы и превосходные решения. Изоляция наружных стен – это не только сокращение расходов на подогреве, но и ухаживание о окружающей природе. Экологичные инновации, каковые мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природных ресурсов.
    Самое основное: <a href=https://ppu-prof.ru/>Утепление фасада дома снаружи цена</a> у нас стартует всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домик в истинный приятный корнер с минимальными затратами.
    Наши достижения – это не только изоляция, это образование пространства, в где каждый член символизирует ваш личный образ действия. Мы берем во внимание все твои потребности, чтобы преобразить ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
    Не откладывайте заботу о своем квартире на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш обиталище не только теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших работах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в мир гармонии и стандартов.