15 Jūnijā, Svētdiena
Izklaide :

Festivāla «Bildes» liepājnieku koncertā skanēs «Credo» un «Līvu» sākumposma dziesmas

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Izklaide » Notikumi

Palielināt Samazināt 1 Okt 2010 , 17:34

Festivāla «Bildes» liepājnieku koncertā skanēs «Credo» un «Līvu» sākumposma dziesmas

Mūzikas un mākslas festivāla "Bildes” koncertā "Liepājnieki Rīgā jeb Nezāles neiznīkst...” 4.oktobrī kinoteātrī "Rīga” uzstāsies grupas "Credo” mūziķu senais projekts "Liepājas sērkociņu fabrikas vokāli instrumentālais ansamblis” un vairāki "Līvu” sākotnējā sastāva mūziķi grupas dibinātāja Jura Pavītola vadībā.

"Liepājas sērkociņu fabrikas vokāli instrumentālais ansamblis”, kura sastāvā muzicē vairāki grupas «Credo» pamatsastāva dalībnieki, šogad ir sanācis kopā pēc ļoti ilga pārtraukuma un šovasar jau uzstājies festivālā "Baltic Beach party”.

Ansambļa teicējs un basists Valdis Skujiņš, stāstot par kolektīva atgriešanos mēģinājumu procesā ar kopīgu mērķi atkal kāpt uz skatuves, atklāja, ka kolektīvs gadu gaitā vēlējies sanākt kopā jau vairākkārt, tomēr ikdienas aizņemtības un pienākumu dēļ nācies šos plānus pārcelt. Tomēr mūziķi šogad sasparojušies vairākiem priekšnesumiem – koncertam festivālā "Baltic beach party”, atsaukušies festivāla «Bildes» rīkotājas Tijas Auziņas mudinājumiem uzstāties festivālā, vēl gaidāms arī priekšnesums Skolotāju dienas pasākumā Liepājā.

Iecerēts, ka 4.oktobra vakarā ansambļa izpildījumā izskanēs savulaik 70.gados tapušas un arī vēlākos gados populāras «Credo» izpildītas dziesmas, piemēram, "Bailes par ziņģi”, Mans vecais draugs», «Meitene ar kallu ziediem», ko publika atpazīs un varēs dziedāt līdzi.

«Jā, droši drīkstēs dziedāt līdzi, mēs ar savu pavadījumu centīsimies pārāk netraucēt,» smejot sacīja Skujiņš.

Mūziķis pauda, ka "šis ir īstais laiks un īstā vieta” ansamblim atkal būt kopā, mēģinājumos valda fantastiska sajūta, katram mūziķim sniedzot un saņemot muzikālu prieku, kas aizstājis senajos laikos grupā it bieži valdošo izdzīvošanas sajūtu, kad koncertēšana mūziķiem bieži bijis vienīgais iztikas avots.

Ansambļa dalībnieku attieksme, gatavojoties priekšnesumam "Bildēs”, ir atbildības pilna – neviens mūziķis ne reizi nav nokavējis kādu mēģinājumu un kādreiz neskaitāmas reizes izpildītā repertuāra atsvaidzināšana atmiņā norit radoši un organiski. Mēģinājumi notiek notiek divreiz nedēļā kādreizējās Liepājas papīrfabrikas telpās.

"Liepājas sērkociņu fabrikas vokāli instrumentālā ansambļa” sastāvā 2010.gadā kopā sanākuši basists un teicējs Valdis Skujiņš, dziedātāji Raimis Krūms, Kate Krūma, Ieva Dreimane, Zane Šteinberga, ģitāristi Armands Alksnis, Edgars Silacērps, taustiņinstrumenālisti Aldis Langbaums un Jānis Šteinbergs, situminstrumentālisti Verners Bokums un Guntars Brečs, bet saksofonu spēlēs Alex.

4.oktobrī notiekošajā koncertā būs vēl kāds pārsteigums – "Līvu” dibinātāja Jura Pavītola vadībā uzstāsies vairāki sākotnējie grupas dalībnieki – basists Valdis Skujiņš, soloģitārists Aivars Hermanis, sitaminstrumentālists Raimonds Gabaliņš. Vairāki aicinātie tolaiku "Līvi” piedalīties koncertā gan nevarēs, tāpēc mūziķiem priekšnesumā talkā nāks vairāki mūzikas studenti no Liepājas Universitātes.

Pavītols stāsta, ka viņa dienas kārtībā ir jauns projekts "Nezināmā Līvu mūzika”, atceroties un atkal izpildot skaņdarbus no "Līvu” daiļrades pirmā posma – laika no 1972. līdz 1983.gadam, piemēram, "Cīruliņ, mazputniņ”, "Neskumsti, rūķīt”, "Vairogi”, "Ziņģe par bailēm” un citas.

"Atliek minēt, vai šīs dziesmas kādu šodien spēs uzrunāt. Man liekas, ka saturiski tās savu nozīmību nav zaudējušas un mūslaikos ir pat ļoti trāpīgas,” sacīja Pavītols.

Uzstāšanās "Bildēs” ar šo "Līvu” retrospekcijas koncertu varētu būt labs atspēriena punkts, plānojot "Līvu” sakņu koncertus ne tikai Liepājas pusē, bet arī plašākā mērogā Latvijā, vēl piebilda mūziķis.

Jau vēstīts ka pasākuma "Liepājnieki Rīgā jeb Nezāles neiznīkst...” ietvaros kinoteātrī notiks arī "Līvu” 30 gadu jubilejas koncerta kopā ar Liepājas simfonisko orķestri DVD prezentācija, koncertierakstu demonstrēs arī uz lielā ekrāna.

«Bilžu» programma apskatāma festivāla jaunajā mājaslapā www.bildes.lv

Koncertu biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bileuparadize.lv.

„Bilžu” Jubilejas izstāde būs apskatāma „Galleria RIGA” (Dzirnavu 67) no 24.oktobra.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 01 Oktobrī 2010

Skatīts : 1453 reizes

Avots : http://www.apollo.lv/portal/fun/articles/216075

Birkas : Credo, dziesmas, festivāla, mūziķi, kocertā, mākslas, bildes, mūzikas, Līvi, kinoteātrī

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Esi altruists - cieni citu egoismu.
-- Lecs

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 15 Jūnijā vēsturē

    Vai uzskatāt, ka klimata pārmaiņas var reāli apdraudēt Latviju?
    Atbildes: 50

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV