7 Februārī , Otrdiena
Izklaide :

Ar vilcienu Ziemassvētku pasakā

 • Facebook
 • Izdrukāt
 • Sazināties
 • Saites

Izklaide » Notikumi

Palielināt Samazināt 7 Dec 2011 , 21:12

Ar vilcienu Ziemassvētku pasakā

17. decembrī plkst. 8.29 no Rīagas Centrālās dzelzceļa stacijas aties īpašs vilciens, kas dosies uz Gulbeni. No turienes šaursliežu bānītis ģimenes ar bērniem aizvedīs ciemos pie Ziemassvētku vecīša, kurš gaidīs Papardes stacijā.

"AS "Pasažieru vilciens" atjaunojis tradīciju rīkot tautas ekskursijas, ko iedibinājis pirmās Latvijas brīvvalsts prezidents Kārlis Ulmanis, aicinādams iepazīt mūsu valsts skaisto dabu, lietderīgi un interesanti pavadīt laiku, ceļojot vilcienā. Šogad esam jau paspējuši apskatīt Cēsu, Līgatnes un Stāmerienas apkaimi, nu meklēt Ziemassvētku brīnumu dosimies vēl mazliet tālāk līdz mazai stacijai meža vidū, kam dots latviešu folklorā noslēpumainās Papardes vārds," stāsta projekta vadītājs Andrejs Filipovs.

Katru braucēju uz perona sagaidīs smaidīgi pavadoņi, palīdzot iekāpt vilcienā arī pašiem mazākajiem. Ekskursijas dalībniekiem gandrīz četras stundas garajā ceļā nevajadzēs garlaikoties, jo kopā ar viņiem brauks jauniešu koris "Balsis" atraktīvā diriģenta Inta Teterovska vadībā. "Paviesosimies katrā vagonā, dziedāsim paši un mācīsim Ziemassvētku dziesmas arī ceļotājiem. Šādā izbraucienā dodamies jau trešo reizi, un kora dziedātājiem patīk gaisotne, kas valda vilcienā. Ekskursijas sākumā vēl jūtamies biklāki, bet, tuvojoties brauciena beigām, šķiet, ka ar pasažieriem esam labi paziņas," atzīst kora vadītājs.

Turpceļā vagonos darbosies radošās darbnīcas, kurās bērni kopā ar vecākiem varēs apzīmēt un aplīmēt baltas atklātnes, uzrakstīt svētku vēlējumus un nosūtīt tās mīļajiem mājās palicējiem, radiem un draugiem.

 

"Vilcienā pastkartes savāks pastnieki, viņi arī parādīs, kur un kā pareizi rakstāma adrese, jo elektroniskā pasta laikmetā, iespējams, daudzi bērni vēl ne reizi nebūs rakstījuši un nosūtījuši parastu vēstuli. Lūgums vecākiem laikus vienoties par adresātu, noskaidrot tā precīzu adresi un pasta indeksu, lai neaizkavētu pastniekus, jo viņus gaidīs simtiem sūtītāju,"

 

mudina VAS "Latvijas Pasts" mārketinga projektu vadītāja Lolita Grāvīte. Atklātnes apzīmogos ar īpašu zīmogu, tādēļ pastmarkas nosūtīšanai nebūs vajadzīgas. Braucot vilcienā, bērni varēs izgatavot arī eglīšu rotājumus un uzrakstīt vēstules Ziemassvētku vecītim – šim nolūkam būs domāta lielā pastkaste Papardes stacijā.

Gulbenē vilciens pienāks plkst. 12.16, un līdz bānīša atiešanai plkst. 13 viesiem tiks izrādītas šaursliežu depo telpas, kur remontē ritošo sastāvu un pēc reisiem atpūšas lielās dīzeļlokomotīves mazā māsa, kā arī slavenā tvaika lokomotīve "Marisa", kas nosaukta par godu Vecgulbenes muižas īpašnieka barona Heinriha fon Volfa sievai. Gulbenieši gādās, lai ciemiņi paspētu apskatīt barona īpašumus – atjaunoto Balto pili, muižas parku – un Latvijā vienīgo Kāzu muzeju, kas pirms nepilna mēneša svinējis jurģus jaunajā mājvietā Vecgulbenes muižas teritorijā.

Lēni braukdams cauri pļavām un mežiem, bānītis nonāks Papardē īsi pirms diviem. Tur ar ceļā darinātajiem rotājumiem tiks greznota svētku egle, dziedot un rotaļās ejot ap ugunskuru, sagaidīts Ziemassvētku vecītis. Dziedās jauniešu koris un spēlēs Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Par neaizmirstamiem mirkļiem parūpējusies Valsts robežsardze – treniņos iemācītās prasmes rādīs dienesta suņi, tostarp pāris kucēni, kas drīzumā pievienosies četrkājaino Latvijas robežsargu saimei. Pēc paraugdemonstrējumiem kinologi atbildēs uz jautājumiem par suņu dresūru un dienesta īpatnībām, būs iespējams apskatīt modernāko robežsardzes tehniku – sniega motociklus, kvadriciklus un speciālās automašīnas.

Ar to pārsteigumi vēl nebeigsies, jo mājupceļā no Gulbenes pasažierus ielīksmos Rīgas cirka mākslinieki, kuri rādīs dažādus trikus, mācīs pūst burbuļus un žonglēt.

"Ar māksliniekiem esam izveidojuši abpusēji izdevīgu sadarbību – viss, kas notiks vilcienā, būs bez papildu maksas, jānopērk tikai braukšanas biļetes," atklāj A. Filipovs.

 

"Vēlamies ģimenēm uzdāvināt Ziemassvētku pasaku, lai Ziemassvētku vecīti varētu satikt tepat Latvijā un nebūtu jāmēro tālais un dārgais ceļš uz Lapzemi. Gribam arī cilvēkiem parādīt, cik daudz skaistu vietu Latvijā var apceļot ar vilcienu, cik tas ir ērts transporta līdzeklis."

 

Ziemassvētku pasaka īpaši domāta bērniem no 3 līdz 14 gadiem un viņu vecākiem, taču ceļā doties aicināts ikviens, kurš tic brīnumiem un gatavs piedalīties to radīšanā. Tā kā laika apstākļus grūti prognozēt (var būt gan sals, gan slapjdraņķis), apģērbam jābūt siltam, mitrumu necaurlaidīgam. Vagonos gan par omulību nav jāuztraucas, jo tie tiks apkurināti, būs labiekārtotas tualetes, karstais ūdens un tēja, ja kāds būs aizmirsis piepildīt savu termosu. Arī par materiāliem apsveikuma kartīšu un eglīšu rotājumu veidošanai būs padomāts.

Biļetes 17. decembra braucienam var iegādāties visās AS "Pasažieru vilciens" biļešu kasēs vai Rīgas Centrālās stacijas informācijas punktā (i-punktā) līdz 16. decembrim plkst. 21. Kaut gan svētku vilciena sastāvā var sakabināt pat deviņus vagonus, neatlieciet biļešu iegādi uz pēdējo brīdi! Ja visiem nepietiks vietu mazbānītī, pasākuma rīkotāji sola parūpēties, lai vismaz vienā virzienā ar to varētu izbraukt ikviens. Biļešu cena no Rīgas: Ls 13,57 (ietilpst biļetes maršrutā Rīga–Gulbene–Paparde–Gulbene–Rīga un kompleksās pusdienas Papardes stacijā). Protams, lētāk sanāks tiem, kuri iekāps pa ceļam, jo vilciens pieturēs arī Jāņavārtos, Ogrē un citās stacijās, bet ne visās (informatīvais tālrunis: 67232135). Rīgā tas atgriezīsies plkst. 21.06.

 

Vērts apskatīt

• Vecgulbenes muižas un parku komplekss (18. – 20. gs.) veidojies Gulbenes dienviddaļā nocietinātās viduslaiku pils tuvumā. Tajā ietilpst neorenesanses stilā celtā Baltā pils (1763), neogotiskā Sarkanā pils (19. gs. beigas) un muižas saimniecības ēkas – siernīca, manēža, oranžērija, kalpu māja, kūtis un lopu virtuve. Parki ierīkoti 19. gs. No 1802. gada muiža piederējusi baroniem fon Volfiem. Baltā pils vairākkārt nodedzināta, taču vienmēr atjaunota – gan ne sākotnējā greznībā. Šobrīd tajā iekārtota viesnīca un konferenču zāle. Sarkanā pils, ko barons Heinrihs fon Volfs cēlis savai sievai Marisai, ir iekonservēta, kamēr tiek meklēti atjaunošanai nepieciešamie līdzekļi.

• Kāzu muzejs (kopš šā gada 8. novembra atrodas Gulbenē, Brīvības ielā 22c). Par Mīlas namiņu dēvētajā ēkā apskatāma ar Latvijas dižgodiem kāzām saistītu lietu izstāde. Tiek piedāvāta palīdzība kāzu rīkošanā, sagādājot pārsteigumus svinību dalībniekiem. Jaunajam pārim iespējams iestādīt savas kopdzīves pirmo koku Vecgulbenes muižas parka Jaunlaulāto alejā. Vairāk: www.baltapils.lv.

 

Kas jāapskata

1. Stāmerienas muiža.

2. Stāmerienas Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgā baznīca.

3. Gosupes velns (Lizuma pag. – vienīgais piemineklis velnam Latvijā).

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca "Gulbene" (O. Kalpaka 27a).

2. Viesnīca "Vecgulbenes muiža" (Brīvības 18).

3. Viesu nams "Ainavas" (Galgauskas pag.).

 

Kur paēst

1. "Pie kamīna" (Gulbene, Rīgas 62).

2. "Vecgulbenes muiža" (Brīvības 18).

3. "Pērle" (O. Kalpaka 27a).

 


IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 07 Decembrī 2011

Skatīts : 2021 reizi

Avots : http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=335160:ar-vilcienu-ziemassvtku-pasak&catid=161:aktuli&Itemid=1

Birkas : bērniem, bānītis, Gulbeni, dzelzceļa, stacijā, ziemassvētku, vilcienu, stacijas, vilciens, pasakā

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Visi smaidiņi
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Lielākais cilvēku vairākums uzskata, ka viņi domā, kaut gan pēc būtības viņi rakņājas pa saviem aizspriedumiem.
-- Džeimss

Cilvēki sajūsmā par "Midsomeras slepkavības" Bārnabija uzrunu latviešiem

 • Visi aktuālie video
 • 7 Februārī vēsturē

  Uz kā gatavojat ēst savās mājās?
  Atbildes: 76

  „Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

  19 Janvārī 2023
  Elita Veidemane

  Hercoga Jēkaba iekšzemes ūdensceļu plāns

  Paldies par aizrādījumu - kļūme izlabota !

  Komentē    Admin
  28 Janvārī 2014, 18:31
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV