18 Maijā, Trešdiena
Izklaide :

No Carnikavas līdz Liepājai: košo zvejnieksvētku ceļvedis

Izklaide » Notikumi

Palielināt Samazināt 11 Jūl 2018 , 16:21

No Carnikavas līdz Liepājai: košo zvejnieksvētku ceļvedis

Viens no vasaras košākajiem un gaidītākajiem notikumiem ir zvejnieksvētki, kas jau šajā nedēļas nogalē norisināsies vairākās jūras pilsētās un ciemos. Lūk, sešas vietas, kur baudīt piekrastes šarmu un kārtīgi izdancoties.

Zvejnieksvētki Carnikavā, ko noslēgs lustīga zaļumballe

Ik gadu Latvijas jūras piekrastes pilsētās un ciemos tiek svinēti svētki, kas veltīti senajam zvejas un jūrnieka arodam. Carnikava atrodas Vidzemes jūras piekrastē un ir sens zvejnieku ciems. Svētku viesi un vietējie iedzīvotāji jau izsenis iecienījuši un ar nepacietību gaida vasaras košāko pasākumu – zvejnieksvētkus.

Tradicionālie zvejnieksvētki Carnikavā norisināsies 14. jūlijā. Svētku programmā plānots īpašais gadatirgus, sporta spēles un sacensības, radošas aktivitātes un, protams, vakarā lustīga balle. Carnikavas zvejnieksvētkos plānotas ne tikai radošās darbnīcas un dažādas sporta spēles, bet arī "Feeder Kauss" makšķerēšanā, novusa, zolītes un spēkavīru sacensības, jautrās stafetes un Pasaules kauss nūjošanā. Savukārt vakara muzikālajā koncertprogrammā priecēs kantri grupa "Highway 40" no Zviedrijas un kantri-rokgrupa "Country Hell" no Krievijas.

Svētkus noslēgs zaļumballe kopā ar grupu Aivara Gudrā vadībā. Vairāk informācijas atradīsi Carnikavas mājaslapā.Carnikava apbur ne tikai ar zvejnieku ciemata šarmu, bet arī ar vairākiem apskates objektiem. Izmanto izdevību apmeklēt Carnikavas Novadpētniecības muzeju, dabas parku "Piejūra" un ainavisko Ojāra Vācieša piemiņas vietu. Tiem, kas vēlas aizbēgt no straujās ikdienas un atvilkt elpu pie jūras, iesakām doties 15 kilometru garā pārgājienā.

Jūras svētki Ventspilī ar grupu "Bermudu divstūris"

Par plašu programmu 14. un 15. jūlijā rūpējas Ventspils pilsēta. Jūras svētkos ventspilnieki un pilsētas viesi varēs baudīt dažādas aktivitātes divu dienu garumā, viesojoties, piemēram, Burinieka darbnīcā Livonijas ordeņa pilī un gadatirgū Vecpilsētas tirgus laukumā.

Jūras svētku programmā ir gan muzikāli pasākumi un notikumi, gan sportiskas sacensības. Kā informē Ventspils oficiālā mājas lapa, sestdien paredzētas sacensības burāšanā, mezglošanas un papīra kuģīšu veidošanas darbnīcas, muzikāli priekšnesumi vairākos koncertos dienas garumā ar pazīstamiem mūziķiem – "Marhils un draugi", "Opus Pro", "Brāļi Auzāni", Ilona Balode-Ūdre ar draugiem, "Carnival Youth" un citiem. Sestdienas vakara kulminācijā svētku balle ar "Jersikas orķestri", "Brāļiem Auzāniem", "Bermudu divstūri", dīdžejiem Magnusu Eriņu un Tomu Grēviņu.

Svētkos Ventspilī nav aizmirsts par aktivitātēm bērniem – sestdien plānotas radošās darbnīcas un piepūšamās atrakcijas Ostas ielas promenādē, savukārt svētdien vairākas rotaļprogrammas un pasākumi bērnu pilsētiņā, Piejūras brīvdabas muzejā un bērnu parkā "Fantāzija". Ar visu Jūras svētku programmu iepazīsties šeit.

Gatavojoties svētkiem Ventspilī, ieteicams padomāt par nokļūšanu turp, naktsmītnēm un citiem elementiem, lai svētki sagādātu tikai prieku. Noderīgu informāciju atradīsi šeit.

Košos jūras svētkus apvieno ar novada apkārtnes apskati. Par populārākajiem apskates objektiem Ventspils novadā lasi šeit.

Zvejnieku svētki Lapmežciemā ar grupu "Carnival Youth"

 

No Carnikavas līdz Liepājai: košo zvejnieksvētku ceļvedis

Foto: DELFI

 

Apburošais piejūras ciems 14. jūlijā zvejnieku svētkus svinēs, brangi sportojot un piedaloties dažādās sacensībās, kā arī aktīvi klausoties un dziedot līdzi pašmāju populārajām grupām. Lapmežciemā svētku laikā viesosies pat pats jūras dievs Neptūns un viņa nāras!

Kā ziņots Lapmežciema pagasta pārvaldes mājas lapā, svētkos plānotas plaša klāsta sportiskās aktivitātes, piemēram, riteņbraukšana bērniem, sacensības strītbolā, bēbīšu rāpošanas krosiņš, māmiņu ratiņu skrējiens, zvejnieku zābaka mešanas un virves vilkšanas sacensības.

Savukārt muzikālā daļa visas dienas garumā priecēs katru svētku dalībnieku. Plānots koncerts "Uzlūdz kungi", grupas "Carnival Youth" priekšnesumi, tāpat uzstāsies arī Ivo Fomins ar grupu. Svētku kulminācijā zaļumballe ar grupām "Blitze" un "Kokmuižas muzikanti". Svētku programma apskatāma šeit. Pa ceļam uz svētkiem iesakām izstaigāt taku Raganu purvā, kas atrodas Lapmežciema pagastā. Ja tev iet pie sirds velobraukšana, varbūt dodies uz svētkiem ar riteni? Iedvesmojies no šī stāsta, kas ļaus izzināt satriecošo Lapmežciema apkārtnes dabu un sportiskā noskaņā pavadīt nedēļas nogali.

Jūras svētki Liepājā ar grupu "Triānas Parks"

Arī vēja pielietā pilsēta šajā nedēļas nogalē aktīvi svinēs jūras svētkus. Daudzveidīgajā un plašajā programmā katrs varēs atrast sev piemērotu nodarbi uz vairākām skatuvēm, kā arī dažādās pilsētas vietās, piemēram, Liepājas promenādē, Juliannas pagalmā un pie koncertzāles "Lielais dzintars".

Tradicionālie jūras svētki tiks atklāti ar piemiņas brīdi bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, informē Liepājas pašvaldības mājaslapa. Vēlāk ieradīsies kapteinis Banga, kurš visas dienas garumā priecēs apmeklētājus dažādās svētku notikumu vietās. Norisināsies vairākas aktivitātes, piemēram, erudīcijas pārbaudījumi, fizisko aktivitāšu sacensības, Latvijas labāko improvizācijas teātru uzstāšanās un populāru mūziķu koncerti, piemēram, grupa "Bet Bet", Nacionālā teātra aktieru apvienība "Greizais Ratiņš", X-faktora dalībnieki - Adriana Miglāne, Līga Rīdere, Alise Haijima, Nadežda Mankeviča, Aivo Oskis un Edgars Kreilis. Muzikālo programmu noslēgs grupa "Triānas Parks".

Mazajiem ķipariem organizatori šogad sarūpējuši plašu programmu ar daudzveidīgām aktivitātēm. Neizpaliks triku mācīšanās no cirka meistariem un uzvedumu sērija ar Liepājas teātra aktieriem Karīnu Tatarinovu, Sandi Pēci un Kasparu Kārkliņu.Svētku viesiem būs brīnišķīga iespēja piedalīties koka laivu meistardarbnīcā un pielikt savu roku laivas tapšanā. Šī aktivitāte ļaus izzināt zvejnieku vēstures lappuses un iepazīt Latvijas laivu būves tradīcijas. Darbnīcu vadīs seno laivu meistars Ainars Zingniks. Tāpat kuģu piestātnē katrs interesents varēs uzkāpt uz Jūras spēku flotes kara kuģiem - štāba apgādes kuģa "Virsaitis" A53 un mīnu kuģa "Visvaldis" M07 un izpētīt tos no iekšpuses. Ar visu Jūras svētku programmu iepazīsties šeit. Starp Jūras svētku baudīšanu ieplāno apmeklēt kādu apskates objektu, jo Liepājā ir ko redzēt!

Zvejnieksvētki Rojā ar grupu "Lauku muzikanti"

Zvejnieksvētki Rojā ir vieni no jautrākajiem svētkiem kādi redzēti. Svētku laikā šarmantajā piejūras pilsētiņā katrs varēs atrast sev izklaidējošu nodarbi. Tā kā 14. jūlijā vārda dienu svin Oskari, organizatori parūpējušies par īpašām aktivitātēm skanīgā vārda īpašniekiem.

Kā informē Rojas pašvaldības mājaslapa, sestdien plānotas aktīvas darbošanās, piemēram, volejbola, svara celšanas, futbola, virves vilkšanas un auto stumšanas sacensības. Savukārt mazie varēs piedalīties dažādās aktivitātēs un zvejnieku spēlēs, lēkāt uz piepūšamajām atrakcijām un piedalīties zivju pasakās ar Robertu Gobziņu.

Dienas garumā uzstāsies vairāki pazīstami mūziķi un apvienības – Normunds Jakušonoks un Kaspars Tīmanis, vīru koris "Burinieks", duets "Santehniķi", X faktora uzvarētājs Artūrs Gruzniņš. Savukārt vakara noslēgumā grandiozā balle (par maksu) ar Gacho, Guntaru Raču un "Saldājām sejām", Marhilu un draugiem, "Lauku muzikantiem" un citiem īpašiem viesiem.Rojas viesi noteikti nedrīkst palaist garām jūras valdnieka vizīti pludmalē un citas aktivitātes svētku laikā. Par tām uzzini šeit.

Piekrastes šarms baudāms visā Rojas apkārtnē. Svētkus apvieno ar skaistu pastaigu gar jūru vai kādu apskates objektu. Tiem, kas vēlas izpētīt īpašo Rojas apkārtnes dabu, iesakām Baltās kāpas taku. Par tur piedzīvoto un redzēto lasi šajā rakstā.

Zvejnieku svētki Pāvilostā ar grupu "Dzelzs vilks"

 

No Carnikavas līdz Liepājai: košo zvejnieksvētku ceļvedis

Foto: Publicitātes foto

 

Viens no šī brīža populārākajiem galamērķiem vasaras atpūtai ir Pāvilosta. Nedēļas nogalē arī šajā Baltijas jūras apskalotajā vietā norisināsies zvejnieku svētki ar dažādiem pasākumiem.

Kā informē Pāvilostas pašvaldības mājaslapa, 14. jūlijā svētkos darbosies amatnieku tirdziņš, kā arī dažādas atrakcijas bērniem. Savukārt pulksten 11 tiks godināti tie zvejnieki un jūrnieki, kas gājuši bojā jūrā. Visas dienas garumā svētku viesi varēs vizināties ar laivām un zvejas kuģīšiem pa Sakas upi un jūru. Dienas laikā pludmalē norisināsies Kurzemes futbola čempionāta II posms, kā arī lielākās smilšu pils veidošana, apslēpto dārgumu meklēšana, lielā loma makšķerēšana un kuģa puzles salikšana.

Arī Pāvilostā viesosies jūras dievs Neptūns ar savām nārām. Tāpat varēs apskatīt kuģu un laivu parādi un piedalīties stiprāko pārbaudē, metot zābaku, riņķi un riepu. Neizpaliks laivas un virves vilkšana.

Vakarā Zvejnieku svētku viesus priecēs ekoloģiskā mūzikas grupa "Ducele" un "Dzelzs vilks". Tomēr svētku kulminācijā paredzēts salūts un zaļumballe ar grupām "Ginc un Es" un "SimplyCharm". Izpēti pasākuma programmu jau tagad.

Pāvilostas šarmu varēsi noķert apskatot ne tikai centru un mazās zvejnieku mājas, bet arī citus apskates objektus.

Ja vēlies nobalsot par šo rakstu, sūti SMS ar tekstu

TXT BALSS

uz numuru

1897


Nobalsots 254 reizes


Maksa (0,36 LVL) ir pievienota telefona rēķinam vai atrēķināta no priekšapmaksas kartes.
Atbalsts: +37129469896 | zinuspice@gmail.com | Piedāvā fortumo.lv
IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 11 Jūlijā 2018

Skatīts : 763 reizes

Avots : http://www.delfi.lv/turismagids/jaunumi/no-carnikavas-lidz-liepajai-koso-zvejnieksvetku-celvedis.d?id=50202467

Birkas : jūras, Zvejnieku, Carnikavā, zvejas, piekrastes, Piejūras, Rojā, Zvejnieksvētki

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
 • Kā satikt savu īsto vīrieti? Padomi un reāla pieredze

 • Plaukstas izmēra galddators "Artigo A1100"

 • No dzimumzīmes līdz melanomai

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Tālredzīgam cilvēkam ir jānosaka vieta katrai no savām vēlmēm, tad jāīsteno tās noteiktajā secībā. Mūsu alkatība bieži izjauc šo kārtību un spiež vienlaicīgi dzīties pēc tik daudz lietām, ka dzenoties pēc nebūtiskā, mēs bieži zaudējam būtisko.
-- Larošfuko

DJ Bacon Līgo Tusiņš 2021

 • Visi aktuālie video
 • 18 Maijā vēsturē

  Kā rūpējaties par ugunsdrošību mājās?
  Atbildes: 19
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Katalogs | Kinofilm@LV