8 Augustā , Pirmdiena
Ziņas :

Pamatinformācija par Latvijas pāreju no analogās uz virszemes ciparu TV apraidi

Ziņas » Latvijā

Palielināt Samazināt 20 Apr 2010 , 14:25

Pamatinformācija par Latvijas pāreju no analogās uz virszemes ciparu TV apraidi

Latvijā, tāpat kā  visā Eiropas savienībā,  ir uzsākta nozīmīga pāreja no analogās uz ciparu TV apraidi.

Tas nozīmē, ka tiem iedzīvotājiem, kas šobrīd televīziju skatās ar istabas vai jumta antenām, būs jāiegādājas dekoders, lai turpinātu uztvert  bezmaksas  TV kanālus.

Latvijā ciparu apraides jeb Virszemes TV ieviešanu valsts uzdevumā nodrošina uzņēmums «Lattelecom».

Kāpēc vispār  šobrīd jāveic pāreja no analogās uz ciparu apraidi?

Analogā TV ir dārga un novecojusi tehnoloģija, tādēļ valstis visā pasaulē  pāriet uz ciparu apraidi un saskaņā ar Eiropas Savienības paziņojumu un Ministru Kabineta lēmumu tas jādara arī Latvijai.

Latvija ir viena no pēdējām valstīm Eiropā, kas ievieš ciparu TV apraidi un šobrīd arī mūsu iedzīvotājiem, tāpat, kā to jau ir izdarījuši dāņi, vācieši, zviedri, itāļi un pārējo ES valstu iedzīvotāji, ir jāpārslēdzas no analogās uz ciparu apraidi.

TV kanālu pāreja uz ciparu apraidi ir sākusies jau tagad:

2009. gada decembra sākumā uz ciparu apraidi pārgāja TV5

1.martā analogo apraidi atslēdza un pilnībā uz ciparu apraidi pārgāja LTV7

1 aprīlī Rīgas apraides reģionā (70km rādiusā ap Rīgu) analogo apraidi pārtrauc LNT un LTV1

1.jūnijā – analogā apraide tiek atslēgta visā valstī

Tādēļ «Lattelecom» aicina iedzīvotājus jau laikus iegādāties dekoderi, lai nepaliktu ar melnu ekrānu.

Atgādinām, ka primāri šī pāreja attiecas uz tiem iedzīvotājiem, kuri šobrīd televīziju skatās ar istabas vai jumta antenām un neskar tos, kas ir kabeļu vai satelīttelevīzijas skatītāji.

Lai turpmāk skatītos bezmaksas kanālus, ir nepieciešams televizoram pieslēgt dekoderu vai arī iegādāties televizoru ar jau iebūvētu MEPG 4 dekoderu.

«Virszemes Televīzija» arī turpmāk būs vienīgā iespēja, kā bez maksas skatīties Latvijas kanālus. Savukārt tiem, kas vēlas redzēt ko vairāk, «Virszemes Televīzija» piedāvā arī maksas kanālu pakas.

«Virszemes TV» priekšrocības

* Vienīgā iespēja turpināt skatīties TV bez maksas. Tām mājsaimniecībām, kas TV uztver ar jumta vai istabas antenām un arī turpmāk nevēlas skatīties papildus maksas kanālus, dekodera iegāde ir vienīgā iespēja, kā turpināt skatīties TV, jo pēc analogā signāla izslēgšanas, bez dekodera TV ekrānā būs tukšums. Vienkāršiem vārdiem runājot, dekoders ir kā tulks, kas palīdz antenas uztverto jauno ciparu signālu pārvērst televizoram saprotamā valodā.

* Attēla un skaņas kvalitāte. Tā ir iespēja skatīties ētera kanālus daudz augstākā kvalitātē, nekā līdz šim.

* Pakalpojuma ekonomiskā pieejamība. Tiem, iedzīvotājiem, kuriem nav pieejas kabeļu infrastruktūrai vai satelīttelevīzijas pakalpojumi šķiet par dārgu, būtiska šīs pārejas priekšrocība ir arī fakts, ka papildus bezmaksas Latvijas kanāliem, par nelielu samaksu ar istabas vai jumta antenām būs uztverami arī dažādi ārvalstu kanāli, piemēram, «Discovery», «Animal Planet», «National Geographic», «Eurosport», «BBCPrime», «Cartoon Network» u.c. «Virszemes TV piedāvā ļoti demokrātiskas cenas- sākot ar 3,5 Ls mēnesī par Ekonomisko paku.»

* Pakalpojuma teritoriālā pieejamība. Pašlaik gandrīz pusē Latvijas teritorijas analogajā formātā ir redzami labi ja 2 sabiedriskie kanāli, bet vairāk nekā 10% teritorijas analogā signāla nav vispār. Proti šobrīd analogajā apraidē TV3 un LNT analogais signāls ir pieejams tikai pusē valsts, kamēr ciparu signāls televīzijas skatīšanos nodrošinās 99%  Latvijas teritorijas un 99,9% iedzīvotāju. Apraides teritorijas palielināšanās ir viena no būtiskākajām «Virszemes TV ieviešanas priekšrocībām. Tas nozīmē, ka arī teritorijās, kur cilvēkiem vispār tehniski līdz šim nebija iespēju uztvert  TV signālu, nu būs iespējams to izdarīt.»

* Nav ilgtermiņa līgumsaistību. Pašreizējos ekonomiskajos apstākļos iedzīvotāji ļoti piesardzīgi skatās uz ilgtermiņa līgumsaistībām. «Lattelecom» piedāvā «Virszemes TV» Ekonomisko paku abonēt par 3,5 Ls mēnesī, neslēdzot ilgtermiņa līgumu. Turklāt «Lattelecom» radījis televīzijas pakalpojumu tirgū vēl nebijušu produktu – priekšapmaksas televīziju. Skatītājam nav nepieciešams slēgt maksas TV abonēšanas līgumu, viņš var pagarināt maksas kanālu skatīšanās laiku ar TV atjaunošanas kodu, kas nopērkams visos «Narvesen» un «Plus Punkts veikalos. Šī sistēma darbojas līdzīgi kā mobilo telefonu priekšapmaksas kartes.»

* Noderīgas papildfunkcijas, piemēram, vairāku valodu izvēle, teleteksts un subtitri, elektroniskais TV programmu gids televizora ekrānā «vecāku slēdzene» (iespēju atsevišķiem kanāliem uzlikt paroli) u.c.

* Mobilitāte  – dekoderu var pa vasaru ņemt līdzi uz vasarnīcu, lauku mājām.

Pēc analogās apraides pilnīgas izslēgšanas, maksas kanālu klāstu varēs palielināt līdz pat 70, kā arī palielināsies maksas paku pieejamība visā Latvijā

NODERĪGA INFORMĀCIJA:

Kāds aprīkojums nepieciešams, lai skatītos «Virszemes TV»?

Televizors, kas noteikti jau katram ir. Labā ziņa ir tā, ka tas nav obligāti jāmaina. Taču, ja ir plāns iegādāties jaunu televizoru, noteikti veikalā vajag pārliecināties, vai tajā jau iebūvēts MPEG-4 formāta dekoders. Tādā gadījumā atsevišķa dekodera kastīte vairs nebūs nepieciešama!

Daudzos pasaules vadošo zīmolu televizoru modeļos, kuri izlaisti pēc 2008. gada, dekoders Virszemes TV programmu uztveršanai MPEG-4 formātā jau ir iebūvēts, tāpēc šādu televizoru īpašniekiem atsevišķs dekoders nebūs vajadzīgs.

Antena, ja tā ir decimetru, var turpināt izmantot to pašu antenu, kas līdz šim palīdzēja uztvert analogo TV. Bet, tā kā antena ir svarīgākais posms Virszemes TV signāla uztveršanai, katrā individuālā gadījumā tas jāskata atsevišķi (atkarībā, cik tālu no TV torņa dzīvojat, kurā stāvā u.tml.) Turklāt jāatceras, ka āra antena vienmēr signālu uztver labāk nekā istabas antena.

Dekoders (MPEG-4 ciparu TV uztvērējam), kam ir divas funkcijas. Vispirms tas darbojas līdzīgi kā tulks. Tas palīdz antenas uztverto signālu pārvērst televizoram saprotamā valodā. Un tā ir arī atslēga uz maksas kanāliem, jo dekoderā tiek ievietota viedkarte, lai skatītos maksas kanālus.

«VirszemesTV» dekodera cena ir Ls 39. Iegādājoties dekoderu noteikti pie pārdevēja  jāpārliecinās, vai tas ir MPEG-4 formāta dekoders.

Maksas kanālu skatīšanai būs nepieciešama arī viedkarte un ikmēneša abonēšanas maksa (3,5 Ls vai 6,9 Ls mēnesī atkarībā no izvēlētās pakas).

Cik tas maksā?

* Dekodera cena ir 39 Ls (vienreizējs ieguldījums)

* «Lattelecom«  piedāvā dekoderu arī īrēt par 1,98 Ls mēnesī.

* Ja tomēr nepieciešams nomainīt antenu, to cenas ir no 9 Ls līdz 20 Ls (vienreizējs ieguldījums).

* Par Bezmaksas pakas skatīšanos turpmāk nekas vairs nav jāmaksā

* Par maksas kanālu skatīšanos jāmaksā neliela ikmēneša abonēšana atkarībā no izvēlēto programmu klāsta – 3,5 Ls par Ekonomisko paku vai 6,9 Ls par Pamata paku.

Kur var iegādāties dekoderu?

* Visos «Lattelecom» klientu apkalpošanas centros - veikalos Rīgā, Valmierā un Daugavpilī,

* «Lattelecom» sadarbības partneru veikalos visā Latvijā (precīzu adrešu sarakstu meklēt www.lattelecom.lv sadaļā «Virszemes TV»)

* Aizpildot pieteikuma formu internetā - www.lattelecom.lv sadaļā «Virszemes televīzija»;

* zvanot Klientu apkalpošanas centram pa tālruni 177.

Kur un kā iespējams pasūtīt maksas kanālu pakas?

* aizpildot pieteikuma formu internetā – «Lattelecom» mājas lapā www.lattelecom.lv

* ejot uz kādu no «Lattelecom» klientu apkalpošanas centriem - veikaliem;

* pie «Lattelecom» sadarbības partneriem dīleriem (visu veikalu sarakstu atradīsiet www.lattelecom.lv);

* zvanot  Klientu apkalpošanas centram pa tālruni 177.

Kur iegūt  papildinformāciju?

* «Lattelecom» klientu apkalpošanas centros- veikalos

* mājas lapā: www.lattelecom.lv  (sadaļā Virszemes TV)

* zvanot uz Klientu apkalpošanas tālruni: 177  (zvanot no «Lattelecom» tālruņa šis zvans ir bez maksas)

* zvanot uz 1188 (maksas zvans)

* bibliotēkās visā Latvijā

Ja vēlies nobalsot par šo rakstu, sūti SMS ar tekstu

TXT BALSS

uz numuru

1897


Nobalsots 545 reizes


Maksa (0,36 LVL) ir pievienota telefona rēķinam vai atrēķināta no priekšapmaksas kartes.
Atbalsts: +37129469896 | zinuspice@gmail.com | Piedāvā fortumo.lv
IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 20 Aprīlī 2010

Skatīts : 1635 reizes

Avots : http://www.apollo.lv/portal/news/articles/200132

Birkas : ciparu televīzija, virszemes televīzija, televīzija, tv, digitālā televīzija

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Nedusmojies uz dusmās esošu, uz rupjību atbildi ar laipnību, neesi tukšvārdīgs un melīgs.
-- Senindiešu izt.

DJ Bacon Līgo Tusiņš 2021

  • Visi aktuālie video
  • 8 Augustā vēsturē

    Kas ir vissvarīgākais Tavā dzīvē?
    Atbildes: 128
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Katalogs | Kinofilm@LV