8 Augustā , Pirmdiena
Sievietēm :

Ķermenis un āda grūtniecības laikā

Sievietēm » Māmiņām

Palielināt Samazināt 15 Jūn 2010 , 17:42

Ķermenis un āda grūtniecības laikā

Tāpat kā uz sejas arī uz ķermeņa ādas iespējamas vizuālas izmaiņas, kas saistītas ar grūtniecību. Ne tikai palielinās ķermeņa svars un apjoms, bet saistībā ar augšanas hormonu pastiprinātu darbību organismā uz ādas var parādīties dažādi līdz šim nebijuši ādas jaunveidojumi- kārpas un papillomas, kas līdz tam bija it kā snauduši.

Papillomas un kārpas ir vīrusu izraisīti veidojumi ādā un to augšana tieši grūtniecības laikā pastiprinās ādas aizsargspēju izmaiņu dēļ. 

Grūtniecības laikā reizēm var palielināties dzimumzīmes. To veicina estrogēnu receptoru atrašanās tajās un hormonālās darbības pastiprināšanās. Tas ir normāls process un nav iemesla nopietniem uztraukumiem.

Grūtniecības laikā pigmentācija var pastiprināties arī uz vēdera, krūšu galiem un citos ģenitālos rajonos, kas ir normāla un pārejoša ādas parādība grūtniecības laikā.

Tā kā grūtniecības laikā palielinās asinscirkulācija, asins daudzums, notiek aktīva asinsvadu reakcija- var kļūt sārtas plaukstas, lielāka iespēja veidoties asinsvadu veidojumiem (hemangiomām) un zirnekļveida nēvusiem.

Pēdējā trimestrī iespējama stiprāk vai vājāk izteikta nieze, ko rada sastrēgums žults izdalē un tas, ka āda var kļūt pastiprināti sausāka. Vairogdziedzera pastiprinātas darbības dēļ, kas izraisa pārmērīgu svīšanu, var parādīties arī daudzkrāsainā ēde.

Iespējamas arī specifiskas ādas slimības- dažādi izsitumi ar stipru ādas niezi, kas raksturīgas tikai grūtniecības laikam. Tomēr tām nepieciešama atbilstoša izmeklēšana un ārstēšana, lai slimība neizraisītu neatgriezeniskas sekas.

Ieteikumi

-   Grūtniecības laikā ar jaunveidojumiem praktiski nav iespējams cīnīties. Tos likvidējot, papillomas, dzimumzīmes atkal var ataugt, tāpēc vislabākie rezultāti ārstēšanā būs pēc bērniņa piedzimšanas. To likvidēšanai parasti izmanto lāzerterapiju, kriodestrukciju (apstrāde ar šķidro slāpekli) vai diatermokoagulācijas metodi. Iespējams, papildus būs nepieciešama medikamentoza terapija.

-   Ja ir stipra nieze, ieteicams lietot atvēsinošus krēmus, ja nepieciešams, antihistamīna preparātus iekšķīgi. 

-   Jālieto ādas kopšanas līdzekļi ar augstāku saules aizsargfaktoru (SPF 40-60), lai būtu mazāka iespējamība iedzīvoties jaunās dzimumzīmēs un mazinātu pigmentācijas neatgriezeniskumu.

-   Nevajadzētu apmeklēt solāriju un sauļoties.

Ja iepriekšminētās problēmas daļai sieviešu var neparādīties, tad hormonālo izmaiņu rezultātā ķermeņa apjoms, uz ko īpaši reaģē āda, mainās jebkurai grūtniecei. Viena no izplatītākajām ķermeņa estētikas problēmām grūtniecības laikā ir strijas, kas visbiežāk parādās pēdējā grūtniecības trimestrī, bērniņam strauji pieaugot un palielinoties krūšu dziedzeriem. Turklāt striju veidošanos nosaka ādas elasticitāte un dažādi ārējās vides faktori - pati grūtniecības norise, hormonālie faktori, svara pieaugums, fiziskā aktivitāte, ādas kopšana ikdienā un visbeidzot- ģenētika. 

Grūtniecības laikā veidojas arī celulīts, jo dzīvesveids neizbēgami kļūst mazkustīgāks. Celulītu un svara pieaugumu vajadzētu uztvert ne tik sakāpināti, jo bieži vien svars sāk normalizēties bērna barošanas periodā. Ja pieņemas svarā līdz 15 kg, tad tas ir normāls process un nevajadzētu uztraukties. Ja svars pārsniedz jau 20, 25 kg – tas ir liels svara uzkrājums, un iespējams, no 20 liekajiem kg būs ievērojami grūtāk atbrīvoties.

Ieteikumi

 • Pirms grūtniecības plānošanas vēlams apmeklēt procedūras, kas uzlabo ādas elasticitāti, nostiprina ādu un veicina limfodrenāžu, lai grūtniecības laikā īpaši nepasliktinātos ādas izskats.
 • Jāatzīst, ja strijas izveidojas (ja tās ir vismaz 6 mēnešu vecas ar izteikti redzamu strijas reljefu), tās pilnībā vairs likvidēt nevarēs. Protams, ir daži izņēmumi, kad, piemēram, šo estētiski vizuālo problēmu var risināt ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Piemēram, ja strijas ir paralēli vēdera ādas noslīdējumam vai arī, veicot liposkulptūru (likvidējot lieko vēderiņu) un savelkot vēdera ādu. Savukārt, strijas uz krūtīm var novērst tikai samazinot krūtis. Citas estētiskās medicīnas metodes tikai uzlabos to izskatu un vērsīs mazāk redzamas. Tāpēc vislabāk nepieļaut šīs vizuāli estētiskās problēmas izveidošanos, atbilstoši kopjot ādu.
 • Ja sievietei ir nosliece uz saistaudu plīsumiem, un tie jau ir bijuši, piemēram, svara svārstību rezultātā, noteikti regulāri karu dienu āda jākopj jau no paša grūtniecības sākuma, to mitrinot un barojot ar piemērotiem kosmētiskajiem līdzekļiem. Tomēr nereti topošajām māmiņām mainās ožas uztvere un iepriekš lietotie līdzekļi var kļūt nepatīkami un izraisīt nelabumu. Tāpat arī hormonālās izmaiņas organismā var ietekmēt vispārējo ādas stāvokli un mainīties ādas tips. 
 • Reizi mēnesī ieteicams veikt vispārējo ķermeņa pīlingu, lai āda labāk elpotu un uzlabotos elasticitāte, kas kalpo kā garants pret strijām. 
 • Visas grūtniecības laikā ir vēlams apmeklēt dažādas vieglas relaksējošas masāžas, it īpaši, ja sievietei ir mazkustīgs dzīvesveids, viņa lielāko dienas daļu pavada stāvus vai sēdus stāvoklī, kā arī vērojams pastiprināts nogurums un psiholoģisks sasprindzinājums. Jebkura masāža uzlabos asinsriti un organisma stāvokli kopumā. Topošās māmiņas labsajūta kā pozitīvs lādiņš iedarbosies arī uz gaidāmo bērniņu. Šis ir laiks, ko sieviete beidzot var veltīt sev un palutināt sevi, piemēram, ar dažādām masāžām, kas ir gan patīkamas, gan izraisa neparastas sajūtas, gan arī ir pilnīgi nekaitīgas bērnam. Vērts izmēģināt, piemēram, pēdu refleksoterapiju, masāžu ar augu sainīšiem (pindām), šokolādi vai ēteriskajām eļļām, ja vien nav pastiprināts jūtīgums uz īpatnējām smaržām. 
 • Ja ir liels svars, vēnu problēmas un tūska, līdz pat grūtniecības beigām ieteicama gan manuālā, gan mehāniskā limfodrenāža. Turklāt, piemēram, mehāniskā limfodrenāža palīdz labāk apasiņot mazo iegurni. 

Konsultējies ar speciālistu!

Grūtniecības laikā, veicot pasākumus sava estētiskā izskata uzlabošanā, svarīgi tos saskaņot ar ginekologu, lai panāktu pēc iespējas labākus rezultātus un nenodarītu kaitējumu vēl nedzimušajam mazulim. Grūtniecības laikā ir vēlamas aptuveni četras konsultācijas pie ķermeņa estētikas speciālista. Tā kā pirmajos mēnešos būtiskas estētiskas izmaiņas vēl nav novērojamas, pie speciālista var doties 3. vai 4. grūtniecības mēnesī.  

Konsultācijas laikā pie ķermeņa estētikas speciālista vispirms tiek pārrunāts vispārējais veselības stāvoklis, tas, kā sieviete kopusi ķermeni līdz šim, kādas procedūras veiktas, kā arī tiek konstatētas izmaiņas, ja tādas ir. Vispirms speciālists ar vizuālās diagnostikas metodēm novērtē ādas elasticitātes pakāpi, konstatē lieko taukaudu uzkrāšanās vietas vai iespējamās vēnu problēmas. Lai noteiktu vispiemērotāko celulīta ārstēšanās gaitu, vēlama diagnostika, kas ietver ne tikai vizuālo apskati, bet arī termālo plēvju diagnostiku, kuras laikā uz ķermeņa rajona uzliek plēvi, kas atkarībā no celulīta pakāpes iekrāsojas attiecīgā krāsā. Nereti pielieto Cerri Wellslim System diagnostiku, kas atšķirībā no impedansiometrijas metodes, nav elektroterapeitiska (klientam netiek pieslēgti elektrodi ), līdz ar to tai nav kontrindikāciju un to drīkst veikt grūtniecības laikā. Tās pamatā ir programmēta individuālo datu apstrāde. To apkopojums sniedz pilnvērtīgu individuālas terapijas plānu katras estētiskās problēmas atrisināšanai. Terapijas plāns sastāv no vairāk nekā desmit printētām izdrukām, kas atspoguļo medicīniski precīzus diagnostikas datus, patreizējo un mērķa rezultātu katrai konkrētai ķermeņa problēmai, individuāli izstrādātu procedūru plānu, kas papildināts ar ikdienas mājas aktivitāšu, fiziskās slodzes un pareiza uztura ieteikumiem, nemainot ikdienas ieradumus un pierasto dzīves stilu.

Konsultācijas mērķis, pirmkārt, ir sievietei iemācīt pašai izzināt savu ķermeni, lai, apskatot to, varētu konstatēt vismazākās izmaiņas, piemēram, pamanīt pirmās strijas, kas visbiežāk vērojamas ar daļēji izteiktu reljefu, tās ir raupjas, nedaudz zilgansārta perlamutra krāsā. Jo ātrāk tiek atklāta kāda problēma, jo lielāka iespēja to novērst, vai vismaz uzlabot stāvokli.

Risinājums

 • Mājas apstākļos var veikt dažādas aktivitātes, kas palīdzēs saglabāt vēlamo formu un uzlabot savu izskatu. Taču, lai nenodarītu pāri mazulim un, lai tās sniegtu efektīvu rezultātu, svarīgi par „mājas darbu” veidu un fizisko slodzi konsultēties ar ķermeņa estētikas speciālistu, kurš sastādīs konkrētu plānu, kurā parasti ietilpst ūdens procedūras, ārstnieciskie vingrinājumi un citas fiziskas nodarbības tieši grūtniecēm. Ļoti svarīgi veikt pašmasāžu, norīvēšanos ar dvieli vai īpašiem masāžas rīkiem, pieņemt kontrastdušas. 
 • Ja kosmētiskos līdzekļus, kas domāti ikdienas ādas kopšanai, var turpināt lietot kā ierasts, jo tie nesatur vielas, kas caur ādu spētu iekļūt asinsritē, nonākt līdz placentai un kaitēt mazulim, tad, pērkot profesionālos līdzekļus, kas vērsti uz konkrētu estētisku problēmu novēršanu, vajadzētu pievērst uzmanību norādei. Daudzi no šiem produktiem grūtniecības laikā vai grūtniecības pirmajā trimestrī nav ieteicami. Grūtniecības laikā svarīgi izvēlēties speciālus topošajām māmiņām radītus ķermeņa kopšanas līdzekļus un par to izvēli noteikti konsultēties ar speciālistu. Šādi krēmi pārsvarā nopērkami skaistumkopšanas iestādēs vai specializētos veikalos. Parastos veikalos tiek pārdoti vājākas iedarbības kosmētiskie līdzekļi, kurus droši var lietot grūtniecības laikā. Svarīgi, lai sieviete labi justos, labi izskatītos, veikalā nepērkot haotiski n-tos un nepiemērotus kosmētiskos līdzekļus. Tos var izvēlēties atkarībā no tilpuma, no ķermeņa estētiskām problēmām un no finansiālajām iespējām. Tā kā liela nozīme ir pareizi iemasēt šos preparātus, lai, piemēram, neveidotos vēl lielāka tūska kājās, svarīgi konsultēties ar speciālistu. 
 • Ja grūtniecība norit bez sarežģījumiem, tad ar 3.- 4. grūtniecības mēnesi var sastādīt skaistumkopšanas procedūru plānu. Noderīga būs ietīšana – svara un apjoma korekcijai, kriosaitēšana - ādas formēšanai, SPA maskas- ādas tonusam un labsajūtai, limfodrenāža – tūskas mazināšanai un limfas plūsmas aktivizēšanai. Viennozīmīgi kontrindicēta būs elektroterapija, mikrostrāvu un lāzera terapija, kā arī tādas procedūras, kas mehāniski iedarbojas uz vēderu un krūtīm. Taču šīs metodes var izmantot citu ķermeņa daļu ārstēšanai, piemēram, limfodrenējošas procedūras iesaka tūskas mazināšanai kājām, izmantojot vakuummasāžu.  Procedūras veic ar atbilstošiem grūtniecēm vai barojošām mātēm paredzētiem kosmētiskiem līdzekļiem. Ja ir nepieciešamība, var pielietot arī atsevišķas aparātprocedūras. Piemēram, ja tikko plīsušas strijas, var lokāli lietot virspusēju ultraskaņu, lai dziļāk ievadītu kolagēnu un apturētu striju tālāku veidošanos.  
 • Bērniņa barošanas laikā ieteicams izvairīties no agresīvām procedūrām, jo tās neizbēgami ietekmē vielmaiņu, līdz ar to nav prognozējama ietekme uz piena dziedzeru darbību. Barošanas laikā vairāk nāksies uzņemties pašiniciatīvu, dzerot šķidrumu- vismaz 2 l dienā, lietojot atbilstošus ķermeņa kopšanas līdzekļus un veicot pakāpeniskas fiziskās aktivitātes un pašmasāžas. 
 • Divas nedēļas pēc bērna barošanas perioda, kopā ar ķermeņa estētikas speciālistu vēlams izstrādāt stratēģisku plānu, kā atgūt vēlamo ķermeņa formu. Pārsvarā procedūru kursu sāk ar limfodrenāžu, vēlāk tiek veikta svara korekcija, izmantojot ietīšanu, vakuummasāžu, lāzerterapiju un citas metodes. Pēc tam pamazām tiek novērsts celulīts. Ja āda ir atoniska, tad ieteicams nodarboties ar peldēšanu vai ūdensaerobiku, kas tonizē ādu. Papildus labākam rezultātam palīdzēs ādu savelkošās procedūras. Arī krūšu formu var sākt koriģēt ar procedūru palīdzību divas nedēļas pēc barošanas pārtraukšanas. 

Būtiski ir atcerēties, ka ar procedūrām vien nepietiks ne grūtniecības laikā, ne pēc tās. Ir jādzer pietiekami daudz šķidruma, jālieto pareizs uzturs un jābūt fiziski aktīvai. Ja sieviete seko līdzi savam izskatam grūtniecības laikā speciālistu uzraudzībā, tad, cik novērots, strijas vai nu neveidojas nemaz, vai arī minimāli, un svara pieaugums ir vidējs, nevis tuvojas maksimālajai robežai.


Ja vēlies nobalsot par šo rakstu, sūti SMS ar tekstu

TXT BALSS

uz numuru

1897


Nobalsots 670 reizes


Maksa (0,36 LVL) ir pievienota telefona rēķinam vai atrēķināta no priekšapmaksas kartes.
Atbalsts: +37129469896 | zinuspice@gmail.com | Piedāvā fortumo.lv
IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 15 Jūnijā 2010

Skatīts : 2010 reizes

Avots : http://www.tvnet.lv/sievietem/maminam/335101-kermenis_un_ada_grutniecibas_laika

Birkas : ķermeņa, āda, hormonu, kārpas, sejas, organismā, izmaiņas, ādas, grūtniecību, grūtniecība

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
 • Nosaukti ekoloģiski vistīrākie un visnetīrākie auto

 • Rīgas ''Dinamo'' panāk vienošanos ar Šupleru

 • Plaukstas izmēra galddators "Artigo A1100"

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Piever labāk savus vārtus, tad neiznāks tā, ka nosauksi savu kaimiņu par zagli.
-- Tatu sakāmv.

DJ Bacon Līgo Tusiņš 2021

 • Visi aktuālie video
 • 8 Augustā vēsturē

  Kas ir vissvarīgākais Tavā dzīvē?
  Atbildes: 128
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Katalogs | Kinofilm@LV