Zinātnieka pētījumi ļauj secināt, ka ekonomiskās spuldzes ir kaitīgas veselībai, jo diennakts tumšajā daļā tās, imitējot dienasgaismu, traucē melatonīna izstrādi organismā daudz vairāk nekā parastās spuldzes, raksta The Telegraph.
Melatonīns ir spēcīga aizsardzība pret krūts un prostatas vēzi. Melatonīnu organisms visvairāk izstrādā naktī, bet lampas gaisma var traucēt to izstrādāt.
Jau sen zinātnieki saskata saistību starp krūts vēzi un nakts apgaismojumu. Pētījumi rāda, ka sievietes, kuras strādā nakts maiņā, daudz biežāk slimo ar krūts vēzi. Profesora Haima pētījumi liecina, ka sievietes, kuras guļ pie apgaismojuma, par 22% vairāk slimo ar krūts vēzi.
Pētījumos par ekonomiskajām spuldzēm, kuras dod dienasgaismu, jau sen pierādīts, ka to gaisma rada saspringtību, paaugstinās ķermeņa temperatūra, paātrinās sirdsdarbība. Profesors Hams pat izveidojis jēdzienu - «gaismas piesārņošana».
Pasaules veselības organizācijas, komentējot šo pētījumu, saka, ka mājsaimniecībā izmantojamās ekonomiskās spuldzes ir pārāk mazas, lai varētu runāt par nopietnu risku, bet tas nav neiespējami, tāpēc Pasaules Veselības oragnizācija teiktu: «ekonomiskās spuldzes, iespējams, izraisa vēzi».