Apstākļi gan 1410.gada 15.jūlijā, kad notika šī kauja, gan tās imitācijā sestdien bija ļoti līdzīgi. Lielais karstums un saule, kā rakstījuši vēsturnieki, bija liels palīgs poļu un lietuviešu apvienotajam karaspēkam, jo tas pirms kaujas bija krietni vien nogurdinājis vācu ordeņa spēkus. Tas bija viens no iemesliem, kas lika pamatus poļu-lietuviešu uzvarai. Arī šoreiz kaujas imitācijā, kurā piedalījās 2200 bruņinieku, saule bija nomocījusi visus.
Kā kaujas laukā novēroja Diena, nozīmīga loma bija daudzajām garās viduslaiku kleitās tērptajām sievietēm, kas gandrīz bez apstājas iznēsāja ūdeni bruņiniekiem. Savukārt skatītāji garās rindās daudzu stundu garumā stāvēja pie alus un citu atspirdzinošu dzērienu bufetēm.
Kauja, tāpat kā pirms 600 gadiem, beidzās ar apvienotā poļu un lietuviešu karaspēka uzvaru par lielu prieku Polijas karalim Jagailim un Lietuvas dižkunigaitim Vītautam. Savukārt Vācijas ordeņa lielmestrs Ulrihs fon Jungingens uz mūžīgiem laikiem kopā ar daudziem citiem ievērojamiem bruņiniekiem palika šajā kara laukā.
Daudziem skatītājiem pēc kaujas noskatīšanās radās bažas, ka viņiem arī būs šeit jāpaliek uz ilgu laiku, jo poļu policija nebija parūpējusies par transporta plūsmas regulēšanu. Arī Dienas korespondentam izdevās atstāt Grīnvaldi tikai pēc piecām stundām. Kā varēja vērot, lieli ieguvēji bija dažu veikalņu īpašnieki, jo viņu tirdzniecības vietās tika izpirkta lielākā daļa preču, pirmkārt, dzērieni.
Piecas dienas ilgušo svētku organizācijā piedalījās arī Polijas armija, bija arī neliels aviolidojumu paraugdemonstrējums, bija ieradušies 2000 Polijas skautu jeb harceru organizācijas dalībnieki, kas šajās dienās svinēja savas dibināšanas simtgadi.