Viena no spilgtākajām mēneša tendencēm bija arī viltotu arhīvu popularitātes pieaugums — to satura iegūšanai lietotājam tiek piedāvāts nosūtīt īsziņu uz īpašu numuru. Vairumā gadījumu pēc īsziņas nosūtīšanas datora ekrānā parādās torentu ceļrāža lietošanas norādījumi un/vai saite uz to.
„Notikumu attīstības scenāriju ir daudz, bet rezultāts vienmēr ir viens un tas pats — lietotājs zaudē naudu, tā arī neieguvis cerēto datni. Šāds krāpšanas veids parādījās pirms dažiem mēnešiem, un kopš tā laika ļaundaru interese par to nemazinās,” komentē pārskata autors, Kaspersky Lab vecākais vīrusu analītiķis Vjačeslavs Zakorževskis. No 2010. gada jūlija līdz oktobrim uzņēmuma eksperti katru mēnesi reģistrē vairāk nekā miljonu mēģinājumu inficēt ar šīs klases kaitīgajām programmatūrām.
Pārskata periods bija īpašs arī uzņēmumam Microsoft. Tas pārspēja savu rekordu, oktobrī izlaižot 16 drošības biļetenus, kas aizver 49 dažādas ievainojamības. Iepriekšējais rekords tika uzstādīts augustā, taču tad tika izlabotas vien 34 „vājās vietas”. Šāda situācija liecina, ka kibernoziedznieki aktīvi izmanto nepilnības programmatūras giganta izstrādājumos.
Kaut arī nesen tika arestēta daļa no grupējuma, kas saistīts ar botu tīklu Zeus, turpina parādīties tā izplatīšanu atbalstošas kaitīgās programmatūras. Zeus ģimenes trojānu programmatūras konfigurācija ir vienkārša, un tos var viegli izmantot informācijas zagšanai, tāpēc šis trojāns ir kļuvis par vienu no interneta melnajā tirgū visizplatītākajām un visvairāk pārdotajām spiegprogrammatūrām.
Viss Kaspersky Lab ekspertu sagatavotais kaitīgās programmatūras oktobra vērtējums ir pieejams: http://www.securelist.com/en/analysis/204792146/Monthly_Malware_Statis…