1. Ievies ēšanas dienasgrāmatu
Tā tev sniegs vispārēju priekšstatu par to, ko tu ēd. Ideāli, ja varētu sastādīt savu ēdienkarti uz priekšu pa dienām. Iespējams, tu to vari paveikt, sadarbojoties ar dietologu. Dienasgrāmata tevi disciplinēs.
2. Esi reālistiska!
Izvēlies ēšanas paradumus vai diētu, ko spēsi izturēt. Sevis mocīšana nekad nenāk par labu!
3. Zivis
Savā ēdienkartē ievies zivju dienas. Vismaz vienu reizi nedēļā apēd kaut ko no zivs produktiem. Ne velti ir ceturtdienas - zivju dienas! Ja iespējams, izvēlies zivi arī kā alternatīvu gaļai.
Foto: flicrk.com/ JohnSeb
4. D vitamīns
Uzturā D vitamīns sastopams reti un nelielos daudzumos - zivju aknu eļļās un ar to bagātinātos produktos, kā arī bagātinātā govs un sojas pienā, sulās. Taču cilvēkam šis vitamīns lielākoties veidojas ādā saules gaismas (ultravioleto staru) ietekmē no D provitamīna ergosterola, kas ir holesterīna atvasinājums. Tāpēc ziemā to uzņemt papildus ir nepieciešams. D vitamīna trūkums var izraisīt rahītu un kaulu atmiekšķēšanos jeb osteoporozi.
5. Pirkumu saraksts
Aprēķināts, ka ģimene nedēļā izmet atkritumos pārtiku, kuras pietiktu sešām ēdienreizēm. Tāpēc plāno savu ēdienkarti un veic atbilstošus pirkumus.
6. Jaunas receptes
Izvēlies izmēģināt jaunu recepti ik pārdienas. Tas ir ne vien garšu piedzīvojums, bet arī ēdiena daudzveidība tavam organismam.
7. Glāze piena
Pētījumi atklāj, ka tieši piena glāze ik dienu sniedz ļoti daudz, organismam nepieciešamu vitamīnu. Īpaši pēc fiziska treniņa iesakāms izdzert glāzi piena.
Foto: flickr,com/Steven Wilke
8. Vairāk olu uzturā
Izrādās, ka tieši olas, kas satur E un D vitamīnu un selēnu, ir ļoti, ļoti iesakāmas veselīgam dzīvesveidam.
9. Lasi etiķetes
Pirms pērc jaunu produktu, kārtīgi izlasi etiķeti.
10. Gatavo ēst kopā ar bērniem
Gatavojot kopā ar bērniem, tu atgādināsi arī sev katra produkta izcelsmi un lietderību. Bērnu zinātkāre to garantēs.
11. Ieguldi naudu kvalitatīvā trenažierī vai treniņu abonementā
12. Masāžas
Neaizmirstam par masāžām. Tās varam arī veikt mājās viens otram. Tomēr šad tad atļaujies sevi palutināt masāžas salonā.
Foto: flickr.com/bScience
13. Personiskais treneris
14. Atmet kaitīgos ieradumus un lepojies ar sevi!
Tas nav nemaz tik grūti - vajag tikai atrast spēcīgu motivāciju!
15. Sveries ik dienu!
Svari tevi disciplinēs un pirmie «uzslavēs».
16. Ievies savā ikdienā skriešanu
Galvenais ir iesākt, jo pēc tam tas būs kā atkarība, jutīsies nemierīga un nepiepildīta, ja nebūsi paskrējusi. Ja nevari atrast tam laiku - uzliec uz lapas savu ikdienas grafiku un meklē, kur ir brīvs laiks. Divdesmit minūtes noteikti atradīsi! Ja vajag stiprāku motivāciju - iegādājies suni, kurš vienmēr būs priecīgs doties skriet.
Foto: flickr.com/ thezestlife
17. Vairāk kustību ikdienā
Īpaši, ja esi biroja darbiniece, kam ikdiena paiet, sēžot pie datora. Izvēlies kāpnes, nevis liftu. Ej mājās kājām, nevis brauc ar auto. Ja lieto sabiedrisko transportu - izkāp pieturu ātrāk un atlikušo ceļu noej kājām.
18. Parūpējies par savu miegu!
Padomā, kas nepieciešams, lai tu labāk izgulētos. Varbūt biežāk jāvēdina guļamistaba vai laiks iegādāties jaunu matraci. Varbūt spilveni ir jau savu laiku nokalpojuši?
20. Domā par savu redzi
Acis mums ir tikai vienas - ēd pārtiku, kur ir noderīgi vitamīni acīm. Mēģini atcerēties arī izpildīt vingrojumus acu muskulatūrai, kā arī ik pa laikam paskatīties tālumā, tā atpūtinot acis.
21. Šokolāde
Šokolāde, lai arī nekādi nevar tikt uzskatīta par ārstniecības līdzekli, tomēr spēj mazināt depresiju un uzlabo sirdsdarbību. Tomēr tas attiecas uz tumšajām šokolādēm, kurās labās vielas to padara rūgtu.
Foto: flickr.com/ John Loo
22. Dziedi!
Dziedāšana attīra ne vien elpceļus, bet arī atbrīvo prātu no stresa. Dziedot cilvēks kļūst laimīgāks!
23. Bio kopšanas līdzekļi
Uzkop savu vidi ar bioloģiskajiem mājas kopšanas līdzekļiem. Seko arī līdzi, ar kādu veļas pulveri tu mazgā savas ikdienas drēbes.
24. Neaizmirsti, cik vērtīgs ir sekss!
To der atsvaidzināt arī ar kādām seksuālām rotaļām un spēļmantiņām.
25. Mīli sevi!
Stipri, stipri, stipri!