25 Jūlijā, Piektdiena
Sievietēm :

Ko nozīmē mazasinība?

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Sievietēm » Veselība

Palielināt Samazināt 24 Jūl 2010 , 14:30

Ko nozīmē mazasinība?

Laboratorijas ārste Sandra Klāsone skaidro, ka tā nav slimības diagnoze, bet gan simptoms. To raksturo stāvoklis, kad hemoglobīna vai hematokrīta daudzums asinīs ir mazāks par cilvēkam noteikto normu. Tas atkarīga no dzimuma, vecuma un dzīvesvietas (augstuma virs jūras līmeņa).

Nosakot šos abus rādītājus, tie vienmēr jāanalizē kopā ar cilvēka sūdzībām, klīnisko atradi, ko veic ārsts, izmeklējot pacientu.

Anēmiju kopējā klīniskā pazīme ir samazināta asins spēja pārnest skābekli, kas ir ļoti svarīgs un nepieciešams elements visām mūsu orgānu sistēmām. Samazinātā skābekļa piegāde saistīta ar samazināto hemoglobīna koncentrāciju. Atkarībā no anēmijas smaguma pakāpes pievienojas dažādas sūdzības par veselības stāvokli (nespēks, nogurums, samazinātas darba spējas, sirdsklauves, elpas trūkums, ādas un redzamo gļotādu bālums, biežas vīrusu un infekciju slimības u.c.). Lai efektīvāk varētu risināt veselības problēmas, nepieciešams noskaidrot anēmijas iemeslus. Tas nav viegli, jo to var būt ļoti daudz.

Eksistē vairāki anēmiju klasifikācijas principi, bet tas lai paliek mediķu ziņā. Svarīgi apzināties problēmas nozīmīgumu un ar pašārstēšanos nenodarboties.

Neapšaubāma autoritāte hematoloģijā profesore Sandra Lejniece savā grāmatā Klīniskā hematoloģija raksta, ka anēmijas iemesls mēdz būt dzelzs deficīts, kas organismā var rasties vairāku iemeslu dēļ: nepilnvērtīgs uzturs, dažādas nepārdomātas diētas svara samazināšanai, dzelzs trūkums, kad zarnu traktā ir uzsūkšanās traucējumi un kad ir dažādas asiņošanas (arī ilgas menstruācijas). Dzelzs uzsūkšanās traucējumi savukārt var būt saistīti ar kuņģa un zarnu iekaisumu, kuņģa un tievo zarnu operācijām, ilgstošu terapiju ar tetracilkīniem u.c.

B12 vitamīna deficīta anēmija uztura dēļ veidojas reti, tā sastopama tikai veģetāriešiem, kas nelieto nevienu dzīvnieku izcelsmes produktu, pienu, olas. Šī anēmija parasti rodas kuņģa gļotādas bojājumu dēļ. Retos gadījumos to var izraisīt arī konkrēti medikamenti.

Folskābes deficīta anēmijas visbiežākais cēlonis ir nesabalansēts uzturs un alkohola lietošana. Alkohols izraisa folskābes uzsūkšanās traucējumus. Riska grupa ir arī fast food (ātrās ēdināšanas) cienītāji.

Anēmija var rasties arī citu vitamīnu vai minerālvielu deficīta, dažādu saslimšanu – gan iegūtu, gan iedzimtu – dēļ.

Tā kā iespējas anēmiju izcelsmei ir visdažādākās, svarīgi noskaidrot konkrēto cēloni, lai pēc iespējas ātrāk varētu novērst šo skābekļa deficītu un palīdzēt organismam atgriezties pilnvērtīgas funkcionēšanas stāvoklī.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 24 Jūlijā 2010

Skatīts : 1615 reizes

Avots : http://www.tvnet.lv/sievietem/vesela/339584-ko_nozime_mazasiniba

Birkas : pacientu, mazasinība, simptoms, ārsts, slimības, ārste, diagnoze, asinīs, hemoglobīna, klīnisko

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • ASV sāk ražot lidojošu auto

  • 10 padomi īpašuma pircējiem

  • CIP un Google plāno paredzēt nākotni

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Uzvaras auglis - naids, uzvarētam nolemtais - skumjas. Mierīgs un laimīgs ir tas, kas atteicies gan no uzvaras, gan zaudējuma.
-- Senindiešu izt.

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 25 Jūlijā vēsturē

    Vai uzskatāt, ka klimata pārmaiņas var reāli apdraudēt Latviju?
    Atbildes: 50

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV