Vīrietis bijis afekta stāvoklī, jo mīlestība pret mātes atstāto meitu Alisi vienā mirklī pārvērtās nežēlīgā naidā. Tas bija brīdis, kad Latvijā ieradās meitenes māte un paziņoja, ka grib viņu vest uz Īriju. Tad lai netiek nevienam, tāda varētu būt slepkavības loģika.
Alise tika nogalināta ar vienu spēcīgu naža dūrienu un aiznesta uz piemājas garāžu, Aptuveni pēc stundas vīrietis piezvanījis meitenes mammai, atzinies izdarītajā un izstāstījis, kur meklēt meitu. Pats viņš devās bēgļa gaitās, taču jau ap pusdienlaiku policija viņu aizturēja kādā neapdzīvotā ēkā, šokā un alkohola reibumā.
Viss sagriezies dienu pirms slepkavības, kad Latvijā ieradusies Alises mamma. Visticamāk, abu vecāku starpā valdījis nopietns konflikts – Vilis bija liedzis mātei apciemot meitu mājās, tāpēc māte devusies uz skolu. Tajā dienā gan Alisei sāpējis vēders un tēvs viņu bija aizvedis pie ģimenes ārsta. Tās pašas dienas pēcpusdienā Alise un abi vecāki jau tikās bāriņtiesā.
Bāriņtiesas vadītājs noliedz, ka būtu bijuši kādi mājieni, ka Alise tiks mammai, savukārt kriminālistikas psiholoģes vīrieša rīcībā saskata afekta stāvokli. «No mīlestības līdz naidam viens solis. Tēvs par meitu rūpējās ilgākā laika periodā, bet tagad atbrauc māte un vēlas atņemt viņam šo lolojumu. Iekšējais pārdzīvojums par notikušo bija tik spēcīgs, ka vīrietis neizturēja,» norāda psiholoģe Dace Rolava. «Ja šis cilvēks, riskējot ar savu dzīvību, spēja izglābt ledū ielūzušo pusaudzi, viņš ir gatavs galējībām.» Savukārt Veronika Semenkova, kas gadiem ilgi strādājusi ar slepkavu psihi, laikrakstam skaidro: «Ilgstoši krājot negatīvas emocijas, kāda reize vienmēr būs pēdējā, kad rīcībā parādās visas ilgstoši slēptās novirzes.» Šis pēdējais piliens, iespējams, arī tieši bija meitenes mātes rīcība.
Rolava uzskata, ka tiesājot tēvu, šie visi apstākļi jāņem vērā kā atbildību mīkstinoši. Lai konstatētu afekta stāvokli, tiek veikta psihodiagnostika, kuras laikā speciālisti izvērtē ne tikai nozieguma izdarīšanas apstākļus, bet arī attiecīgās personas iespējamās patoloģiskās novirzes un iespējamos pārdzīvojumus.