Tāpat suvenīri ir iespēja gan padalīties ar tuviniekiem ar to, kas piedzīvots ārzemēs, gan mazliet padižoties draugu un kolēģu priekšā - sak, es tikko biju Bali un atvedu no turienes šalli, vāzi, pastkarti.
Daļa ceļotāju dod priekšroku atvest no katra ceļojuma ko īpašu - valsts kultūrai raksturīgu priekšmetu, piemēram, dārgu masku vai tērpu, bet citi izvēlas sīkākus nieciņus. Cena ir svarīga, jo visu nopirkt tāpat nav iespējams. Vēl liela daļa ceļotāju ir pievērsušies krāšanai - sakrāt kādu noteiktu suvenīru veidu no katras valsts vai pilsētas, kurā būts. Reizēm tie pat nav suvenīri, bet, piemēram, zobu pasta no Taizemes, Dānijas, Vācijas un Ēģiptes. Neskatoties uz milzīgo iespēju dažādību, suvenīru topu pašā augšgalā tomēr ir mazie, sīkie, masu tūrisma raksturīgie nieciņi. Tie nav dārgi, sastopami gandrīz visur un dod iespēju atvest mājās kādu nieku gandrīz visiem, kam nepieciešams atvest dāvanu no ceļojuma. vai tas ir derīgi un iepriecinoši, jāizlemj katram pašam.
1. Ledusskapja magnēti - šī nu ir lieta, ko krāj daudzi. Iedomājies, katru rītu, atverot ledusskapi, prātā nāk saulainas pludmales, piramīdas, muzeji un kapučīno tases. Zinātnieki uzskata, ka atvaļinājuma sajūtu var ilgāk saglabāt, ja par to biežāk atceras.
2. Atslēgu piekariņi noder vienmēr - gan mājas atslēgām, gan mašīnai, garāžai, pastkastītei vai ceļasomai, gan, protams, dāvanai.
3. Zīmuļi un pildspalvas mēdz pazust. Tieši tāpēc to īsti nevar būt par daudz. Ja var izmantot no ceļojuma atvestos rakstāmrīkus darbā, ceļojums nāk atmiņā biežāk.
4. T-krekli ir lieliski gan kā suvenīri, gan kā ietinamais materiāls, ja mājās jāved kas trausls - tad t-kreklu var izmantot, ietinot krūzi un ieliekot to ceļasomā.
5. Galdauti un kabatas lakatiņi ar ceļojuma galamērķa attēliem vai simboliku varbūt tiek uzskatīti par mazlie bezgaumīgiem, tomēr ir un paliek iemīļots suvenīrs.
6. Uzlīmes un brošūras - reizēm suvenīri veikalos un pastā iespējams atrast glītas uzlīmes, savukārt brošūras par brīvu var saņemt gandrīz jebkur. Ceļojuma laikā brošūras iespējams izmantot kā grāmatzīmes, bet mājās - kā materiālu ceļojuma albuma noformēšanā.
7. Vietējie pārtikas produkti un dzērieni - ļoti daudzi ceļotāji dod priekšroku ceļojuma atmiņu uzglabāšanai vietējos delikatešu veidā un mājās ved desas, vīnu, ievārījuma burciņas, dažādas garšvielas. Pirms pārtikas produktu vešanas mājās gan iepriekš jāpārliecinās, kas tas nav aizliegts. Protams, informāciju vēlam ievākt pirms pirkuma.
8. Grāmatas un grāmatzīmes - jauki suvenīri ir vietējo autoru grāmatas vai izlases, kur apkopotas skaistākās bildes un tūrisma objekti, ko apskatījāt ceļojuma laikā.
9. Pastkartes mūsdienās daudz vairāk tiek izmantotas nevis sūtīšanai, bet gan krāšanai. Tās var izmantot kā grāmatzīmes vai kā uzskates materiālu foto albumā. Daudzi cilvēki, iekārtojot albumus, pirms kādas vietas bilžu likšanas albumā ievieto arī pastkarti ar vietas nosaukumu.
10. Krūzes nav grūti pārvadājams suvenīrs un ceļasomā tajās var ielikt mazākas lietiņas, piemēram, rotaslietas. Jau esot mājās pēc atvaļinājuma, rīta kafiju var dzert tieši no ceļojuma krūzes. Tajās var ievietot pildspalvas un zīmuļus un izmantot krūzi kā rakstāmrīku turētāju.
Neviens no šiem suvenīriem nav liels un neaizņem daudz vietas somā vai koferī. Tie arī nav dārgi, iegādāties tos iespējams visās tūristu biežāk apmeklētajās vietās un to izskats un dizains ir dažāds. Nav grūti tos atdot prom dāvanās vai pateicībā par saņemtu dāvanu. Papildus pluss - tie ir ikdienā bieži lietoti priekšmeti, tāpēc atvestajiem suvenīriem nedraud liktenis tikt pamestiem kādā skapja stūrī, kur tie krās putekļus. Protams, ja vien to jau nav par daudz...