Manuprāt, bez klimpiņām mierīgi var iztikt, tāpēc izmantoju recepti bez tām. Zupa sanāca brīnišķīga, un man gribētos teikt, ka pat labāka kā Budapeštas restorānā. Protams, nevar noliegt, ka zupas pagatavošana ir visai laikietilpīga, bet tā jau ir ar lielāko daļu zupu.
Recepte
- kilograms liellopa šķiņķa
- pāris ēdamkarotes miltu
- eļļa cepšanai
- divi vidēji sīpoli
- četri vidēji burkāni
- sarkanā paprika
- piecas ķiploka daiviņas
- četras ēdamkarotes paprikas pulvera
- divas ēdamkarotes ķimeņu
- četras ēdamkarotes tomātu pastas
- trīs lauru lapas
- divi litri liellopa buljona
- četri kartupeļi
- sāls un melnie pipari
Sāk ar dārzeņu kapāšanu. Sagriež sīpolus un paraud.
Klāt liek caur ķiplokspiedi izspiestus ķiplokus.
Burkānus nomizo un sašķēlē.
Paprikai izgriež sēklotni un sagriež palielos gabalos.
Tagad ķeras klāt pie gaļas – liellopa šķiņķi sagriež gabaliņos (man bija jau veikalā nopirkti sagriezta liellopa gabaliņi). Liek palielā bļodā, apkaisa ar miltiem, tējkaroti sāls un piparu. Bļodu pakrata, lai gaļas gabaliņi aplīp ar miltu maisījumu.
Foto: kalnina.com
Sakarsē pannu un eļļā apcep liellopa gabaliņus. Cep vairākos piegājienos, lai gaļa pannā būtu vienā kārtā un apceptos no visām pusēm. Sacepto gaļu liek katlā, kur vārīs zupu.
Pannu izmazgā, atkal liek uz plīts, sakarsē eļļu un apcep sīpolus, ķiplokus, burkānus un papriku. Cītīgi maisot cep kādas 10 minūtes, kamēr dārzeņi kļūst mīkstāki.
Saceptos dārzeņus liek katlā pie gaļas. Pievieno piestā drusku saberztas ķimenes, paprikas pulveri, tomātu pastu, lauru lapas un buljonu (es izmantoju bioloģiskos liellopa buljona kubiciņus). Labi izmaisa un uz vidējas uguns vāra kādu pusotru stundu, kamēr gaļa kļūst mīksta.
Foto: kalnina.com
Tad pievieno nomizotus un gabaliņos sagrieztus kartupeļus. Vāra vēl kādu pusstundu. Beigās nogaršo un, ja gribas, pievieno sāli un piparus.
Pasniedz, kā nu gribas – tāpat vai ar krējumu un pētersīļiem.