Šorttrekists Puķītis nepārvar olimpisko spēļu 1/2 finālu

• Sazināties
  • Saites

Sports » Ziemas sporti, Soči 2014

Palielināt Samazināt 10 Feb 2014 , 20:37

Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis šodien Soču olimpisko spēļu 1500 metru distancē nespēja iekļūt sacensību finālā. Latvijas pārstāvis sacensības noslēdza, kopējā ieskaitē ieņemot 15. vietu. Līdz ar to viņš palika kā otrais aiz finālbraucienu dalībnieku robežas. Olimpisko zelta medaļu izcīnīja 29 gadus vecais kanādietis Čārlzs Heimlins.

Pusfināla braucienā Puķītis finišu sasniedza pēc divām minūtēm un 16,961 sekundes, kas viņam deva piekto vietu sava slidojuma sešu sportistu konkurencē. Ātrākais šajā skrējienā bija ķīnietis Haņs Tiaņjui, kurš finišēja pēc divām minūtēm un 15,858 sekundēm, bet viņam sekoja Krievijas naturalizētais dienvidkorejietis Viktors Ans, kurš ir trīskārtējs olimpiskais čempions.

Divi labākie šā slidojuma sportisti iekļuva A finālā, bet nākamie divi - B finālā.

Olimpisko zelta medaļu izcīnīja 29 gadus vecais kanādietis Čārlzs Heimlins, kurš finišēja pēc divām minūtēm un 14,985 sekundēm. 0,070 sekundes viņam zaudēja Tiaņjui, iegūstot sudraba medaļu, bet bronzas godalgu izcīnīja Ans.

Izcīnot trīs olimpiskos zeltus trīs dažādās distancēs, Heimlins atkārtojis šī sporta veida rekordu.

Jāizceļ, ka Puķīša laiks distancē bija par gandrīz piecām sekundēm ātrāks nekā otrā skrējiena labākajiem sportistiem.

Pirms tam pirmajā distances kārtā Puķītis sacīkšu pirmajos apļos uz brīdi pabija sava skrējiena vadībā, bet cīņa par pirmajām vietām sākās četrus apļus pirms finiša. Latvijas pārstāvis sekmīgi cīnījās par vietu labāko trijniekā, bet trīs apļus pirms sacīkšu noslēguma līkumā viņš pēc saskares ar japāni Juzo Takamido zaudēja līdzsvaru, strauji atpalika un finišēja skrējiena pēdējā, sestajā, vietā.

Tomēr pēc tiesnešu izvērtējuma Takamido par apdzīšanas manevru tika diskvalificēts, bet tā cietējs Puķītis līdz ar to tika iecelts sacensību pusfinālā.

19 gadus vecais Puķītis šā gada pasaules čempionātā 1500 metru distancē izcīnīja 18.pozīciju. Ventspilnieks savu labāko rezultātu pasaules kausa sacensībās uzrādīja 500 metru distancē, ierindojoties 26.vietā.

Atgādināsim, ka šodien plkst.15 pēc Latvijas laika 500 metru sacensībā startēs ātrslidotājs Haralds Silovs.

Latvija šorttrekā ir pārstāvēta trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. 2010.gadā Vankūverā Haralds Silovs visās trijās distancēs iekļuva labāko 15 sportistu vidū, bet vēl četrus gadus pirms tam Latviju Olimpiādē pārstāvēja Evita Krievāne, kura arī neveiksmīgi centās kvalificēties Sočiem.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti. Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Netikums cilvēkiem kaitē tikai laiku pa laikam, netikuma ārējās pazīmes viņam kaitē no rīta līdz vakaram. Šķiet, ka labāk būt nekaunīgam īstenībā nekā būt ar nekauņas izskatu: tas, kuram ir nekaunīgs raksturs, apvaino šad un tad; tas, kuram ir nekaunīgs izskats, apvaino vienmēr.
-- Līsijs

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

• Visi aktuālie video
  • 23 Aprīlī vēsturē

Uz kā gatavojat ēst savās mājās?
    Atbildes: 76

„Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

19 Janvārī 2023
    Elita Veidemane

Eiduka prestižajā 'Tour de Ski' sasniedz karjeras labāko rezultātu slēpojumā klasiskajā stilā

Наша команда искусных исполнителей приготовлена выдвинуть вам передовые системы утепления, которые не только гарантируют долговечную протекцию от холодильности, но и подарят вашему жилищу стильный вид.
    Мы эксплуатируем с современными строительными материалами, заверяя постоянный срок службы службы и превосходные решения. Изоляция наружных стен – это не только сокращение расходов на подогреве, но и ухаживание о окружающей природе. Экологичные инновации, каковые мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природных ресурсов.
    Самое основное: <a href=https://ppu-prof.ru/>Утепление фасада дома снаружи цена</a> у нас стартует всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домик в истинный приятный корнер с минимальными затратами.
    Наши достижения – это не только изоляция, это образование пространства, в где каждый член символизирует ваш личный образ действия. Мы берем во внимание все твои потребности, чтобы преобразить ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
    Не откладывайте заботу о своем квартире на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш обиталище не только теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших работах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в мир гармонии и стандартов.