19 Jūnijā, Ceturtdiena
Nils, Viktors
Izklaide :

«Pasaules augļi un sēklas» LU Botāniskajā dārzā

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Izklaide » Notikumi

Palielināt Samazināt 6 Okt 2010 , 17:59

«Pasaules augļi un sēklas» LU Botāniskajā dārzā

Līdz 21.novembrim izstādē «Pasaules augļi un sēklas» Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā gan bērni, gan pieaugušie aicināti iepazīt sēklu un augļu dažādību.

Izstādē vienkopus redzami vairāk nekā 300 pašmāju un eksotiskie augļi un sēklas, atklājot to krāsu, struktūru un formu daudzveidību.

Tas ir lielisks veids skolēniem un studentiem, kā arī ikvienam interesentam iepazīt sēklu un augļu morfoloģiju, kas atklās ne vienu vien jaunu vai sen aizmirstu faktu, piemēram, to, ka banāns ir oga, bet pīlādzis ir ābols.

Svaigi un žāvēti paraugi strukturēti ilustrē visus augļu tipus un iepazīstina ar sēklu izplatīšanās veidiem.

Izstādē dzirdēsiet arī dažādus stāstus un nedzirdētus faktus: par jūras sirdi – augu ar 1,5 m garām pākstīm, par saldāko augli, kā arī to, cik tālu var aizspļaut arbūza sēklu, un daudz ko citu.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

LU Botāniskais dārzs atrodas Kandavas ielā 2, Rīgā. Atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieejas maksa: pieaugušajiem – Ls 1,50; pensionāriem un studentiem – Ls 1,00; skolēniem – Ls 0,50. Ieeja bez maksas: pirmsskolas vecuma bērniem, LU studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem, bērniem bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm, politiski represētajām personām.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni
www.apollo.lv

Ievietots : 06 Oktobrī 2010

Skatīts : 1529 reizes

Avots : http://www.apollo.lv/portal/life/articles/216518

Birkas : sēklas, augļi, izstāde, augļu, dārzā, botāniskajā, sēklu, universitātes, izstādē, LU

0
(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Dzīve vienmēr ir bijusi vienmuļa, un visos laikos cilvēki ir cits citam apnikuši.
-- Franss

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 19 Jūnijā vēsturē

      1929. gadā dibināta Londonas policija.
    1846. gadā ASV notiek pirmā beisbola spēle.
    1943. gadā dzimusi amerikāņu dziedātāja Dženisa Džoplina.
    1954. gadā dzimusi amerikāņu aktrise Ketlīna Tērnere.
    1962. gadā dzimusi dziedātāja un dejotāja Pola Abdula.
    1967. gadā «bītls» Pols Makartnijs televīzijas intervijā atzīstas, ka ir niekojies ar narkotisko vielu LSD.
    1990. gadā Irākas karaspēks iebrūk Kuveitā.

    Vai jūsu paziņu lokā atrodas kāds, kurš nemaksā nodokļus?
    Atbildes: 49

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV


    Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un darbību. Lai šī tīmekļa vietne darbotos tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
    Ielāde...