Ja nepārvaldi stilu, sagatavo attēlus, pēc kuriem
salīdzināt mēbeles izskatu.
Var paņemt līdzi arī istabas
fotogrāfiju, lai dizainerim būtu vieglāk ieteikt piemērotāko mēbeli.
Neiegādājies mēbeles brīvdienās. Tā iepērkas lielākā daļa. Tāpēc veikalu konsultanti nereti ir pārslogoti. Salonā mēdz būt trokšņaini un karsti. Lai noskaidrotu interesējošus jautājumus, ilgi jāgaida.
Ja nepieciešams patiešām nopietns pirkums, vislabāk paņemt brīvdienu un doties uz veikalu pirmdienas rītā. Tad saņemsi nedalītu uzmanību un laipnu attieksmi. Nav arī nekur jāsteidzas, lai nopirktu citas preces un paspētu uz filmu vai ciemos.
Nepērc ļaujoties pēkšņai iegribai. Visbiežāk tas notiek atlaižu un izpārdošanu laikā, kad uzlīme 70% atlaide ir tik kārdinoša. Labāk pārdomā, vai tiešām šī mēbele ir nepieciešama, vai tā iederēsies jau esošajā interjerā.
Uz atlaidi ne vienmēr var paļauties – diemžēl mēdz būt arī negodīgi tirgotāji, kuri atlaižu laikā preces sākotnējo cenu norāda ļoti augstu, bet patiesībā pārdod mēbeli tikai par 10 % lētāk.
Tāpēc, ja ilgāku laiku meklē vajadzīgo mēbeli, pievērs uzmanību cenām.
Iespējams, ka atnākot uz šo pašu veikalu atlaižu laikā, būs nepatīkams pārsteigums – mēbele ar atlaidi maksā tikpat, cik pirms divām nedēļām bez atlaides.
Nav ieteicams doties pēc mēbelēm lielā steigā, piemēram, tuvojas lielas viesības, bet mājās nav piemērota galda. Visticamāk tiks iegādāta mēbele, ko vēlāk nebūs, kur likt.
Neatsakies no pārdevēja vai dizainera palīdzības. Ja salonā uzreiz neieraugi mēbeli, kas patīk, nesteidzies doties prom. Aprunājies ar konsultantu, izstāsti, kādu tieši mēbeli meklē. Varbūt, ka salonā esošais dīvāns pieejams vēl ar citu apdari, un tas izrādās ir tieši tā mēbele, ko meklē. Arī citāda komplektācija vai apdare var izmainīt mēbeli līdz nepazīšanai.
Neiesaisti pārāk daudz cilvēku. Vienoties par mēbeles izvēli ir grūti jau diviem cilvēkiem, kur nu, ja to izvēlas vairākas paaudzes. To, kurš izvēlēsies mēbeli, jādeleģē jau mājās. Vislabāk, ja par kompanjonu izvēlas neitrālu personu ar labu gaumi.
Ņem vērā proporcijas. Masīvi dīvāni, lieli pufi utt. labi izskatās tikai plašajās salona telpās. Turpretim mazā dzīvoklī tie var šķist kā milzīgs kalns. Pirms došanās pēc mēbeles, izmēri telpu, kurā to paredzēts novietot. Izvēlies tikai tāda izmēra mēbeli, kas ne tikai ietilpst istabā, bet arī labi izskatās.
Vislabāk par to var pārliecināties, ja uzzīmē telpas plānu mērogā un iezīmē tajā arī mēbeli attiecīgajā mērogā.
Neaizmirsti par durvīm un kāpņu telpu. Ja plāno iegādāties lielu mēbeli, jāizmēra ne tikai telpa, bet arī visas durvis, caur kurām mēbele būs jātransportē. Tad nebūs nepatīkamu pārsteigumu, atvedot mēbeli mājās.
Vairāk par transportēšanu lasi ŠEIT.
Ievēro apgaismojumu. Viena un tā pati mēbele dažādā apgaismojumā izskatās atšķirīgi. Tāpēc jāpievērš uzmanība, kāds apgaismojums ir salona telpās, kad apskati mēbeli. Ja tur ir spožas dienasgaismas, iespējams, ka mājās mēbele izskatīsies tumšāka un ne tik spoža. Vai otrādi, ja mēbele nolūkota krēslainā antikvariātā, dienasgaismā, iespējams, uz tās atklāsies neiepriecinoši traipi vai nobružājumi utt.
Izmēģini mēbeli. Nevajag kautrēties! Muļķīgi pirkt krēslu, tajā neiesēžoties, vai gultu, tajā neieguļoties. Pircējam ir visas tiesības mēbeli izmēģināt. Tāpēc jau tā ir novietota salona telpās, lai to apskatītu, atvērtu, aizvērtu, izvilktu, saliktu, izmēģinātu visas pozīcijās, kādās plānots mēbeli lietot. Arī tad, ja mēbele tiek pasūtīta, vēlams izmēģināt līdzīgu modeli klātienē un tikai tad veikt pasūtījumu.
Nepārmaksā. Visieteicamāk izpētīt vairāku veikalu piedāvājumu. Bieži vienai un tai pašai mēbelei dažādos veikalos cena atšķiras pat simtos latu.
Nevajag aizmirst arī par veikalu uzcenojumu. Vienmēr ir iespējams vienoties par 10 % atlaidi, ja pārdevējs redz, ka mēbeli patiešām nolemts pirkt.