Pētījumu Sibona veicis, vērojot notiekošo pasaules mēroga sociālajos tīklos Facebook un Twitter, taču to tikpat labi var attiecināt arī uz citiem sociālajiem tīkliem, un zinātnieka secinājumi ir visai interesanti.
Izrādās, ka pārlieku uzstājīga vēlme socializēties, piemēram, runāšana par neko, bezjēdzīgi ieraksti, kārtējā tīksmināšanās, cik garšīgi bijuši griķi ēdnīcā, var novest pie atsvešināšanās un vientulības virtuālajā vidē. "Simtais ieraksts par mīļāko rokgrupu vairs nav interesants," atzīmē Sibona, kurš izsekojis vairāk nekā 1500 Facebook lietotājus, kas vienlaikus lietojuši arī virtuālo īso ziņojumu dēli Twitter.
Ar politiku - uzmanīgi
Pēc Sibonas novērojumiem otrs biežākais cēlonis, kādēļ cilvēks tiek izslēgts no draugu loka, ir viņa politiskie un reliģiskie uzskati, bet trešais biežākais izdzēšanas cēlonis - rasistiski izteicieni. Vai ir pamats apšaubīt zinātnieka minētos "atdraudzēšanās" iemeslus? Protams, nē, jo reliģija, politika un rasisms visi kā viens pat karu var izraisīt, nemaz nerunājot par dažos kilobaitos mērāmas podziņas nospiešanu virtuālajā vidē, lai tikai kāda persona vairs nepiedrazotu tavu ikdienu ar savām gudrībām.
Tāpat globālā tīmekļa pētnieks norāda, ka uzmanīgiem attiecībā uz savu uzskatu paušanu sociālajos tīklos vajadzētu būt arī tiem cilvēkiem, kas meklē darbu, jo var gadīties, ka pie kārotā amata neizdodas tikt tikai neatbilstošas politiskās nostājas vai jēlību dēļ.