Ielaid dabu savā dārzā!
Vasaras pilnbriedā visapkārt tik daudz skaistu un krāšņu augu... bet, cik labi tie ir piemēroti vietējiem apstākļiem? Vai zināji, ka, piemēram, daži eksotiski ziedi, lai arī cik brīnumskaisti, nav piemēroti vietējām bitēm, medus savākšanai?
Saulesbērni īrisi: Daudzveidība un kopšana
Lielziedu bārdaino īrisu ziedu pievilcība ir vienreizēja un neatkārtojama. Pēdējos pārdesmit gados majestātiskās ziemeļu orhidejas kļuvušas tik iecienītas, ka vismaz pa kādam ceram aug gandrīz katrā mazdārziņā. Jūlijs ir piemērotākais laiks to dalīšanai un pārstādīšanai.
Zieds aizņemtajiem – dienlilija
Reti, kurš augs var lepoties ar trim nosaukumiem, bet dienziedi sauc arī par dienliliju un viendienīti. Latīniski gan šiem īpašajiem augiem ir tikai viens nosaukums – Hemerocallis.
Dārzeņkopim jūlijā
Jūlijā ar nezālēm vairs nav jākaro tik nikni kā iepriekšējos divos mēnešos - no sēklām sadīgušās jau izravētas, savukārt kultūraugi paaugušies. Dārzs dienu pa dienai kļūst devīgāks un atalgo savu kopēju. Taču, lai raža būtu īsti bagātīga, augiem jāsaņem visas vajadzīgās barības vielas.
Indīgie istabas augi
Vai tu zini, ka daudzi jo daudzi pēc izskata krāšņie un tāpēc iecienītie istabas augi, ir indīgi un tāpēc bīstami tavam bērnam? Daudzās valstīs ir virkne augu, kuri aizliegti vietās, kur uzturas bērni, piemēram, bērnudārzos.
Ko nestādīt un neaudzēt dīķī un ap to?
Nereti ar savu rīcību, bezdarbību vai nezināšanu paši veicinām dīķu aizsērēšanu, aizaugšanu un pārpurvošanos. Gandrīz visi vēlas, lai izraktajā dīķī jau nākošajā vasarā ziedētu visdažādākie ūdensaugi, bet tam visapkārt augtu prīmulas, purenes, papardes, vītoli - gluži tāpat kā dažus kvadrātmetrus mazajos baseinos, kuru iedvesmojošie attēli redzami dārzu žurnālos. Pie tam ūdenim jābūt caurspīdīgam kā stiklam, lai varētu redzēt gan karpas, gan foreles un būtu patīkami peldēties. Vai tas ir iespējams?
Kultūraugiem bīstamākie augēdāji
Iesilstot gaisam un augsnei, dārzus aizvien vairāk sāk apciemot gan derīgi, gan kaitīgi dzīvie organismi, tajā skaitā daudzas augēdāju gliemežu sugas.
Fen šui - kur un kādiem ziediem jābūt dārzā?
Fen šui mācība ir radusies Senajā Ķīnā un mūsdienās tā iemantojusi visai lielu popularitāti arī Latvijā. Arvien vairāk cilvēku izvēlas iekārtot savu mājokli - guļamistabu, ēdamistabu un citas telpas - atbilstoši šīs mācības principiem.
Dekoratīvo lapu skaistums
Skaistnātrītes jeb kolejas ir senas puķes. Savulaik šos krāšņos augus audzēja mājās uz palodzes, tomēr tagad savu vietu tās arvien biežāk atrod dārzos.
Augu audzēšana bez augsnes - hidrokultūra
Pretēji vispārpieņemtajam uzskatam, ka vienīgi kaktusam patīk sausa vide un nav nepieciešamas papildus uzturvielas, bez augsnes var audzēt praktiski visus augus. "DELFI Māja un dārzs" apkopoja ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju par to, kā pareizi pārstādīt un audzēt telpaugus, piemēram, orhidejas, izmantojot hidrokultūras metodi.
Kas ir topinambūrs un kā to izaudzēt?
Topinambūrs (Helianthus tuberosus) ir ļoti pieticīgs augs. Tas ir liela auguma lakstaugs, rudens pusē zied dzelteniem ziediem, kas atgādina mazas saulespuķes. Topinambūra bumbuļi pārziemo augsnē. Visus ir grūti izrakt, tādēļ mazdārziņu rajonos tas vietām pārvērties par nezāli.
Čaklās ziedētājas
Balzamīnes (Impatens walleriana) bijušas modē visos laikos, jo tās ilgi un nepārtraukti zied, turklāt ir samērā viegli audzējamas.
« Atvērta lapa # 2 (no 4) » Materiāli : 13-24 (no 48) Šķirot